Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piknik rodzinny i dzień sportu w Orzepowicach. Przygotuj list do kapsuły czasu

Facebook Twitter

Listy mieszkańców rybnickiej dzielnicy Orzepowice trafią do kapsuły czasu, która zostanie zakopana w najbliższą niedzielę (20.08.) z okazji 50-lecia dzielnicy. Przed nami Piknik rodzinny i dzień sportu w Orzepowicach.

Piknik rodzinny i dzień sportu w Orzepowicach
Fot. FB/ Orzepowice - Rada Dzielnicy/Andrzej Kaczmarczyk

Ale zanim to nastąpi już w sobotę (19.08.) rozgrzewka: mieszkańcy mogą rywalizować w sportowych konkurencjach:

Justyna Kotula: Na Dzień Sportu zaplanowaliśmy naprawdę wiele atrakcji. Będzie nordic walking z profesjonalnym trenerem, będzie gra terenowa „śladami baranka” i dla najmłodszych, i dla tych starszych. Pokazy sportowe i zumba, i judo. Boule, będą szachy, biegi sportowe, masaże wykonywane przez profesjonalistów, będzie taniec. Naprawdę będzie mnóstwo tych atrakcji. Wszystko odbywać się będzie na terenie boiska zuchów w Orzepowicach. Myślę, że mieszkańcy doskonale wiedzą, gdzie to jest. Będą atrakcje i dla tych najmłodszych i dla tych najstarszych i dla tych średnich wiekiem także.

zapowiada Justyna Kotula, przewodnicząca Rady Dzielnicy w Rybniku-Orzepowicach.

Piknik rodzinny po dniu sportu, czyli w niedzielę (20.08.).

Justyna Kotula: Będą darmowe dmuchańce, będzie wystawa historyczna, będzie loteria fantowa. No i pierwszy raz w Orzepowicach kapsuła czasu, którą otworzymy za 50 lat na stulecie naszej dzielnicy. Do tej kapsuły mieszkańcy będą mogli napisać swoje listy. Wielu mieszkańców na pewno będzie mogło te listy przeczytać jeszcze raz za 50 lat. Zapraszamy wszystkich na wystawę historyczną. Przy okazji będzie można właśnie te listy wrzucić do kapsuły i wpisać się do księgi pamiątkowej, którą też będziemy mieli na miejscu.

Skąd pochodzą zdjęcia, jakie będzie można zobaczyć na wystawie?

Justyna Kotula: Zdjęcia pochodzą od mieszkańców z naszej parafii, ze straży. Najwięcej mamy od takiego fotografa, który od bardzo dawna już fotografuje naszą dzielnicę i będzie można sobie przypomnieć, jak to było kiedyś, jak ludzie żyli, co robili, jak wyglądała dzielnica, bo się już bardzo dużo u nas zmieniło.

Wszystkie szczegóły mamy na plakacie na radio90.pl. Dzień Sportu w sobotę (19.08.) startuje o 14.00, piknik w niedzielę (20.08.) o 15.00. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

Piknik rodzinny i dzień sportu w Orzepowicach

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj