Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pił kefir i wodę, alkomat pokazał co innego. Nietrzeźwi kierowcy tirów na A4

Facebook Twitter

Inspektorzy Transportu Drogowego wyrywkowo przeprowadzają kontrole trzeźwości kierowców zawodowych. Tym razem skontrolowano 50 tirowców na autostradzie A4 w Gliwicach.

fot. ITD Katowice

Ponad pięćdziesięciu kierowców ciężarówek jadących autostradą A4 zostało poddanych kontroli stanu trzeźwości. I choć pijani wśród zawodowych kierowców to zwykle margines – tym razem aż dwóch kierujących nie było trzeźwych.

fot. ITD Katowice

Jeden, z wynikiem blisko pół promila wydychanym powietrzu, był nadal w stanie po spożyciu alkoholu, natomiast drugi był w dużo gorszej kondycji. Wskazanie na alkomacie dało wynik ponad półtora promila. Mężczyzna ten prowadził w tym stanie pojazd od ponad 2 godzin. Twierdził, że dzień wcześniej wypił tylko piwo, a od rana pił wyłącznie kefir i wodę.

fot. ITD Katowice

Obydwoma kierowcami zajęli się wezwani na miejsce kontroli policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach. Mężczyźni trafią przed oblicze sądu. Pojazdy członowe prowadzone przez dwóch nietrzeźwych zostały usunięte na strzeżony parking, na koszt właścicieli tych pojazdów.

fot. ITD Katowice

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj