Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piłą przeciął tętnicę. Pierwszy z pomocą był policjant

Facebook Twitter

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku inspektora Rafała Głucha wpłynęły podziękowania dla policjantów z Wydziału Prewencji rybnickiej komendy za udzielenie pierwszej pomocy. List pochodzi od mieszkańca miasta, który podczas wycinki drzewa, piłą spalinową przeciął sobie nogę, uszkadzając tętnicę piszczelową.

Na skrzynkę e-mailową Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku wpłynęły podziękowania od rybniczanina, który dziękuje mundurowym za udzielenie pierwszej pomocy.

Jak się okazało, jako pierwszy na miejsce interwencji przyjechał aspirant Adam Paduszek – przewodnik psa służbowego z rybnickiej jednostki, który udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu. Policjant ułożył mężczyznę w bezpiecznej pozycji, po czym założył mu opatrunek na krwawiącą ranę i czuwał przy mężczyźnie do przyjazdu służb medycznych. Po chwili na miejsce dotarli mundurowi z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz załoga pogotowia ratunkowego. Dzięki szybkiej reakcji służb, rybniczanin trafił pod fachową opiekę lekarzy.

W liście mężczyzny, któremu udzielono pomocy czytamy:

 Piłując w głębi lasu drzewo piłą spalinową, przeciąłem sobie nogę, uszkadzając tętnicę piszczelową. Sytuacja była więc poważna… Już po wezwaniu karetki, z pomocą moich bliskich udało mi się wyjechać z lasu i dotrzeć do głównej drogi. Ku mojemu zaskoczeniu pierwsi na miejsce, nieoznakowanym radiowozem dotarli policjanci (ich nazwisk ani stopni niestety nie znam). Jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia, działając spokojnie, ale zdecydowanie i bardzo sprawnie udzielili mi pierwszej pomocy, zakładając solidny opatrunek. Gratulując Panu tak sprawnie działających podkomendnych, raz jeszcze dziękuję za udzieloną pomoc. I Panu, i im życzę wszelkiej pomyślności i sukcesów zawodowych. Pozdrawiam serdecznie!

– pisze mężczyzna opatrzony przez aspiranta Adama Paduszka.

Jak zawsze wdzięczność osób, którym pomagamy, jest dla nas najlepszą nagrodą. My również za to dziękujemy!

– odpisują na stronie komendy stróże prawa z Rybnika.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023