Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piłkarki nożne TS ROW-u Rybnik wygrały kolejne spotkanie. Wynik? 5:0

Facebook Twitter

Tym razem rybniczanki występujące w 1. lidze futsalu pewnie pokonały we własnej hali KU AZS Uniwersytetu Śląskiego 5:0. Zespół dominowały na boisku od początku do końca meczu.

www.facebook.com/TS-ROW-Rybnik

Gole strzelały: dwa- Katarzyna Kubik i po jednym- Julia Krzyżok, Liwia Garcarczyk i Clara Soquessa. To było trzecie zwycięstwo TS ROW-u, który w zeszłym sezonie grały w ekstralidze. Mówi zawodniczka zespołu z Rybnika, Żaneta Sobota:

Dobrze to wygląda, następne zwycięstwo, cieszymy się z tego co jest. Wiadomo, że jesteśmy też spadkowiczem, więc od nas więcej się oczekuje, przygotowujemy się już teraz nie pod pierwszą ligę, a pod ekstraligę, więc musimy z siebie więcej dawać i nie patrzeć na poziom rywalek, ale podnosić swoje umiejętności i przygotowywać się już na przyszły sezon. Nie patrzeć na to co teraz jest.

W tym sezonie mierzymy w awans i ten mecz to potwierdził – mówił po spotkaniu trener TS ROW-u, Szymon Wesołowski:

Nieskromnie mówię, ale spodziewałem się takiego sezonu, już ostatni mecz z Rekordem wyglądał bardzo, bardzo dobrze. Wiedziałem, że ta pierwsza liga to raczej formalność, żeby do tej elity wrócić, dziewczyny wykonują tytaniczną pracę na treningach, czego efektem są takie spotkania jak ten, czyli główny pretendent do wygrania pierwszej ligi, a my wygrywamy 5:0 u siebie i to nie był trudny mecz dla nas.

Rybniczanki z kompletem punktów są na pierwszym miejscu w pierwszej lidze. W niedzielę (22.12.) rozegrają zaległe spotkanie 1. kolejki z AZS-em UP Kraków.

TS ROW Rybnik – KU AZS Uniwersytetu Śląskiego 5:0 (3:0)

Bramki: Katarzyna Kubik (2., 24.), Julia Krzyżok (5.), Liwia Garcarczyk (13.), Clara Soquessa (26.)

TS ROW: Clara Soquessa, Żaneta Sobota, Jula Krzyżok, Edyta Botor, Nadia Lemańczyk. Rezerwowe: Natalia Sokół, Weronika Parzych, Sabina Nowosielska, Katarzyna Kubik, Agnieszka Krzyżok, Luiza Kozielska, Marta Kamińska, Martyna Guzik, Liwia Garcarczyk
Trener: Szymon Wesołowski.

KU AZS: Dolores Grudzień, Anna Dzida, Wiktoria Berdys, Joanna Hejdysz, Daria Latka. Rezerwowe: Agnieszka Krzemień, Klaudia Łyszczarz, Sylwia Ryszawy, Joanna Kęsoń, Agnieszka Chwastek, Martyna Halupczok, Karolina Jantczak, Sylwia Kowalewska, Monika Majcherkiewicz
Trener: Miłosz Kocot.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2022