Piłkarze GKS-u Jastrzębie zremisowali sparing z mistrzem Polski

W minioną sobotę (29.06.) jastrzębianie zmierzyli się w Gliwicach z tamtejszym Piastem, mecz zakończył się wynikiem 2:2. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy w 20. minucie objęli prowadzenie, ale w drugiej części meczu jastrzębianie pokazali się z bardzo dobrej strony, czego efektem były dwie strzelone bramki. Piast wyrównał tuż przed końcem meczu.

fot: Wiktoria Reorowicz/ gksjastrzebie.com

Zadowolony ze sparingu był trener GKS-u, Jarosław Skrobacz:

Były fajne momenty, przede wszystkim bardzo ładne bramki, bo jedna i druga po naprawdę kapitalnych akcjach. To cieszy. Tych sytuacji jeszcze parę było, oczywiście- tak jak mówimy- Piast pokazał nam w pierwszej połowie na czym to ma wszystko polegać i do czego musimy też dążyć. Musimy tutaj podziękować trenerowi, gospodarzom, że mogliśmy zagrać, wiadomo, że pogoda, susza, słońce, a tu kapitalnie przygotowane boisko. Mielieśmy szansę zagrać z Mistrzem Polski i jesteśmy zadowoleni, byliśmy blisko, żeby nawet to spotkanie wygrać.

Ostatecznie padł remis, z którego cieszył się także napastnik GKS-u Jakub Wróbel:

Bardzo fajna sprawa, że mogliśmy zagrać na głównym boisku, bardzo dobrze przygotowanym boisku, z Mistrzem Polski. To dla nas bardzo cenne doświadczenie. Czy byśmy wygrali, czy przegrali. Wiadomo, że fajnie jest wygrywać, ale nawet przegrana z takim przeciwnikiem, da nam jakąś fajna lekcję. Ale udało się zremisować, to jest najważniejsze.

Dodajmy, że piłkarze GKS-u Jastrzębie przebywają obecnie na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu. W planach mają kolejne sparingi.

29 czerwca, Gliwice, godz. 11:00
Piast Gliwice – GKS Jastrzębie 2:2 (1:0)
1:0 – Jakub Czerwiński (20’)
1:1 – Kamil Adamek (73’)
1:2 – Damian Tront (78’)
2:2 – Michał Bojdys (89’ sam.)

Piast Gliwice (I połowa): Jakub Szmatuła – Marcin Pietrowski, Jakub Czerwiński, Uros Korun, Mikkel Kirkeskov, Gerard Badia, Patryk Sokołowski, Sebastian Milewski, Martin Konczkowski (37. Tomasz Mokwa), Joel Valencia, Piotr Parzyszek.

Piast Gliwice (II połowa): Frantisek Plach – Jakub Holubek, Jakub Czerwiński (61. Damian Byrtek), Tomas Huk, Tomasz Mokwa, Aleksander Jagiełło, Patryk Sokołowski, Jorge Felix, Denis Gojko (84. Michał Rakowiecki), Joel Valencia (55. Wojciech Kamiński), Piotr Parzyszek (55. Karol Stanek, 74. Łukasz Krakowczyk).

GKS Jastrzębie (I połowa): Grzegorz Drazik – Oskar Mazurkiewicz, Adam Wolniewicz, Bartosz Jaroszek, Dawid Gojny, Patryk Skórecki, Damian Tront, Łukasz Norkowski, Farid Ali, Kamil Jadach, Jakub Wróbel.

GKS Jastrzębie (II połowa): Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Adam Wolniewicz, Michał Bojdys, Daniel Liszka, Oskar Mazurkiewicz (71. Rafał Adamek), Bartosz Jaroszek (65. Adam Żak), Damian Tront, Marek Mróz, Kamil Jadach (59. Dominik Szczęch), Kamil Adamek (86. Łukasz Gajda).

Sędzia: Sebastian Krasny