Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piotr Kuczera: ”Do 25 tysięcy złotych dofinansowania dla budynków wielorodzinnych”

Facebook Twitter

Tylko do piątku (30.04.) można zgłaszać się do Urzędu Miasta w Rybniku do pilotażowego programu „Poprawa jakości powietrza w najbardziej zanieczyszczonych gminach”. Związany jest on z dofinansowaniem wymiany źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych.

Dzięki unijnemu wsparciu można otrzymać do 25 tysięcy złotych wsparcia. Jak mówił poranny gość Radia 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera, miasto także wymienia piece w budynkach komunalnych i budynkach użyteczności publicznej:

Piotr Kuczera: Wymieniamy źródła w 70 budynkach wielorodzinnych, to jest 1509 mieszkań, a tam mamy 2700 przestarzałych źródeł węglowych. Miasto tak naprawdę spośród całego swojego zasobu, czyli właściwie 4500 mieszkań zdecydowana większość będzie wymieniona, zostaje nam około 1000 i tu mamy jeszcze czas do roku 2022, chodzi głównie o piece kaflowe. Mamy też budynki użyteczności publicznej, tu warto powiedzieć, że na 183 budynki tak naprawdę wszystkie będą podłączone do czystego źródła, zostaje nam 8  OSP – tu będą piece węglowe V klasy, ale mamy ambicje aby do roku 2025 węgiel w zasobie miejskim nie funkcjonował.

Program wymiany źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych ruszy w 2022 roku, organizowany jest przez Urząd Marszałkowski w Katowicach. Miasto Rybnik przeznaczyło na ten cel 800 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj