Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

PITY 2020: Większość Polaków rozliczyło się przez internet

Facebook Twitter

W województwie śląskim złożono milion deklaracji w usłudze Twój e-PIT. To drugi wynik w kraju, najwięcej deklaracji w ten sposób- 1,5 miliona- złożono w województwie mazowieckim.

Jak mówią pracownicy Urzędów Skarbowych, choć PIT-y za 2019 rok mogliśmy rozliczać dłużej, do 1 czerwca, to aż 97 proc. z nas rozliczyło się w standardowym terminie, czyli do 30 kwietnia. Zdecydowana większość zrobiła to przez internet: ok. 18,3 mln rocznych deklaracji podatkowych za 2019 r. złożono elektronicznie, z tego blisko połowę przez usługę Twój e-PIT.

Co roku widzimy rosnące zainteresowanie elektronicznymi rozliczeniami PIT i kolejnymi e-usługami resortu finansów, takimi jak Twój e-PIT. Tegoroczny rekord deklaracji złożonych elektronicznie to dla nas sygnał, że idziemy w dobrym kierunku.

– mówi minister finansów Tadeusz Kościński.

Ponad 18,3 milionów deklaracji złożono przez internet, gdy ogółem złożono blisko 21 milionów PITów.

Za pomocą usługi Twój e-PIT wpłynęła niemal połowa elektronicznych rozliczeń (ok. 8,7 mln). Podatnicy jeszcze chętniej niż rok wcześniej skorzystali z automatycznego rozliczenia w usłudze (3,8 mln do 2,2 mln), dzięki któremu nie muszą sami wypełniać wszystkich pozycji deklaracji, przeprowadzać obliczeń itd.

Ostateczne dane dotyczące wszystkich rozliczeń będą znane za ok. 2 tygodnie, kiedy wszystkie papierowe PIT-y, złożone w ostatnich dniach maja, dotrą do urzędów skarbowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 lipca 2020