Planowe zwycięstwo hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie

W piątek (27.11.) jastrzębianie, będący faworytem meczu, wygrali na wyjeździe ze Stoczniowcem Gdańsk 5:1. Mecz zaczęli od prowadzenia po pierwszej tercji 1:0, gola strzelił Dominik Paś.

W drugiej odsłonie meczu w ciągu dwóch minut JKH GKS zdobył trzy bramki, kolejno po strzałach: Mateusza Bryka, Martin Kasperlik i Kamil Wróbel. W ostatniej tercji trafił jeszcze kanadyjski napastnik jastrzębian Zackary Phillips na co gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem.

Zespół JKH GKS-u wygrał 9. mecz i umocnił się w czołówce tabeli Polskiej Hokej Ligi. W niedzielę (29.11) zagra na wyjeździe z GKS-em Tychy.

Stoczniowiec Gdańsk – JKH GKS Jastrzębie 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

0:1 Paś (Wróbel) 14:20
0:2 Bryk (Rac) 30:09
0:3 Kasperlik (Rac) 30:53
0:4 Wróbel (Paś) 32:06
1:4 Zając (Mocarski, Rybak) 48:39 5/4
1:5 Phillips (Kasperlik, Rac) 51:26 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Kostek, Klimiczek, Wróbel, Phillips, R. Nalewajka – Jass, Horzelski, Sołtys, Wałęga, Paś – Gimiński, Michałowski, Pelaczyk, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Strzały: 16 – 48 / Kary: 12 min – 33 min Widzów: bez udziału publiczności.