Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Plucik: Zmienia się na lepsze nasze podejście do zwierząt

Facebook Twitter

Zmienia się nasze podejście do zwierząt na lepsze - mówi w porannej rozmowie w Radio 90 Przemysław Plucik kierownik Schroniska dla zwierząt w Rybniku.

Kiedyś w placówce było 350 czworonogów, dziś jest ich o wiele mniej. Teraz jest niespełna 70 psów i 30 kotów:

Przemysław Plucik: Jest lepiej, zmienia się to in plus. Jest ta świadomość społeczeństwa coraz bardziej zauważalna. Natomiast, tak czy inaczej, problem zwierząt bezdomnych jest. Jest ich mniej, więcej zwierząt jest odbieranych przez właścicieli. Od 2012 roku wszystkie psy wychodzące sterylizujemy, kastrujemy, są zwierzęta chipowane.

Dlaczego zwierzęta trafiają do schroniska ? Bo pozbywają się ich właściciele. Dzieje się to w różny sposób:

Przemysław Plucik: Pozbywają się w taki sposób, że przywożą pod schronisko i wyrzucają. Ktoś, kto chce mieć w miarę czyste sumienie, to przywozi do schroniska zwierzę, oddaje je, uiszcza opłatę i umieszcza zwierzę w schronisku. Natomiast nadal mamy przypadki zwierząt porzucanych, niechcianych z różnych powodów. Niektórzy ludzie nadal traktują jak zabawki, najczęściej tłumacząc się alergią.

Cała rozmowa Arkadiusza Żabki z Przemysławem Plucikiem kierownikiem schroniska dla zwierząt w Rybniku do zobaczenia i odsłuchania: Poranny gość Radia 90: Przemysław Plucik [WIDEO]

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023