Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Po sprzątaniu rzeki Rudy, przyszedł czas na Nacynę

Facebook Twitter

Prezydent Rybnika zapowiedział w porannej rozmowie w Radio 90, że jeszcze tej wiosny odbędzie się wspólne sprzątanie drugiej rzeki przepływającej przez miasto.

Będziemy czyścić rzekę Nacynę, ona przepływa przez centrum miasta i wydaje mi się, że mniej więcej od Obwiedni Południowej do zbiornika, czy do morza rybnickiego powinniśmy takie małe czyszczenie przeprowadzić, taką akcję społeczną. Będę zachęcał harcerzy, mieszkańców, żeby wziąć i posprzątać, tym bardziej że w planach miasto ma budowę bulwarów, które mają się ciągnąć od ulicy Sportowej w dzielnicy Niewiadom przez Niedobczyce aż po Centrum. Ta druga część bulwarów już jest gotowa, czyli od dzielnicy Centrum do dzielnicy Stodoły – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Dziś rzeka Nacyna to miejsce gdzie pływają nie tylko wodne stworzenia. Można trafić tam na sprzęt AGD RTV i zwyczajne śmieci.

Piotr Kuczera: Nie wygląda to za dobrze, ale powiem tak: z Rudą kilka lat temu też nie było za dobrze, dzisiaj ta rzeka nas cieszy. Myślę, że Nacyna, może nie za kilka lat a wręcz za kilka miesięcy będzie pozbawiona tych wszystkich śmieci i wtedy się okaże, że jest całkiem fajna rzeką.

Sprzątanie rzeki Nacyny jeszcze w kwietniu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj