Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pojedynek na Słowa. W finale zmierzyli się ze sobą uczniowie IV LO w Rybniku i I LO z Raciborza

Facebook Twitter

W samo południe w siedzibie Fundacji Elektrowni Rybnik rozpoczął się finał XIX Pojedynku na Słowa. Od 19-stu lat uczniowie i nauczyciele szkół regionu rywalizują ze sobą recytując i śpiewając poezję.

Pojedynek na Słowa

Pojedynek na Słowa. W finale spotykali się dziś uczniowie IV LO w Rybniku i I LO z Raciborza

Radio 90: Super pomysł na to, żeby się zmierzyć ze słowem i to słowo w IV LO jest naprawdę dopieszczone.

Dokładnie tak bardzo nam na tym zależy, żeby te osoby, które wybiorą Kopernika, żeby miały szansę rozwijać swoje talenty, odkrywać czasami i rozwijać. To jest bezcenne.

Staram się podchodzić do wszystkiego, co się tutaj dzieje, z dobrym nastawieniem.

W pierwszej klasie, jestem pierwszy raz. Przeżycie ogromne, doświadczenie fajne. Najważniejsze jest właśnie to, żeby się dobrze bawić, bo o to w tym chodzi. No i przede wszystkim dawać z siebie 100%. Trzeba połączyć te dwie rzeczy, bo wtedy wychodzi najlepiej.

Ten pojedynek na słowa jest dla mnie stresujący, ponieważ punkty idą na konto drużyny, nie tylko na moje. Także jestem odpowiedzialna za całą drużynę, nie tylko za siebie.

– mówili uczniowie rybnickiego Kopernika i dyrektor placówki Małgorzata Wróbel.

Pojedynek na Słowa

Pojedynek na Słowa

Przewodniczącą jury w tym roku jest Maria Meyr, aktorka Teatru Rozrywki w Chorzowie. Jak mówi tegoroczny poziom jest bardzo wysoki:

Maria Meyr: Te wszystkie lata chyba już właśnie procentują. Nauczyciele wiedzą, czego od uczniów wymagać i to zaprocentowało. Naprawdę niebywale wysoki poziom.

Radio 90: Tym bardziej trudne zadanie dla jurorów.

Maria Meyr: Przede wszystkim jest przyjemność słuchania. Natomiast ocenie podlegają wtedy drobiazgi. Dla mnie najważniejsza jest prawda przekazu i osobowość danego człowieka. A czy on stoi tak czy inaczej, czy bardziej, czy mniej się denerwuję, Ja jestem w stanie to odłożyć. Bardziej jestem skupiona na tym, co ten człowiek chce mi powiedzieć od siebie.

Od początku z Pojedynkiem na Słowa związana jest Jadwiga Demczuk Bronowska, ona też wskazuje na coraz większą dojrzałość młodych ludzi:

Jadwiga Demczuk Bronowska: 19. edycja Pojedynku na słowa. Finał najlepszych drużyn, które po eliminacjach, półfinałach przeszły do ścisłego finału. Większa świadomość, zwłaszcza tych szkół, które już brały udział, wiedzą, że nie przejdą rzeczy słabe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj