Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pokonali na rowerach najdłuższe pasmo górskie. Spotkanie ze śląskimi podróżnikami w Rybniku [FOTO]

Facebook Twitter

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na ,,Podróże w nieznane'' w Żółtym Młynku. 13 października  o godzinie 19.00 spotkanie z Małgorzatą i Michałem Pawełczyk - “Rowerowy trawers Andów - La sonrisa de Sudamérica”. Wstęp wolny.

Chcemy się podzielić doświadczeniem prawie dwuletniej rowerowej podróży w osi Andów. Na spotkaniu w Rybniku pożeglujemy z patagońskim wiatrem, a jeśli pozwoli staniemy pod wiatr. Postaramy się poczuć przestrzeń, by 20 km dojazd do pracy stał się śmieszną błahostką. Zobaczymy przepiękne drogi przez najwyższe górskie przełęcze, na których można się zagubić na wiele dni. Drogę będą nam przebiegać strusie, guanaco, lamy, alpaki, wikunie i pancerniki! Zaparzymy kawę na 4700 m n.p.m., bo nie spytamy baristy o pozwolenie. Zgadnijcie jaki miała smak! Nie odważymy się powtórzyć tej degustacji na sześciotysięcznych szczytach, ale nie raz otworzymy kawą inspirujące dysputy. Później dotkniemy jej krzewów, gdy po zielonych zboczach zjedziemy w miejsca, gdzie dojrzewają czerwone owoce tego najważniejszego na świecie napoju. Cóż, tak myślimy.

-informują Gosia i Michał.

Peru – fot. Małgorzata i Michał Pawełczyk

Gosia

Świetnie się czuje, gdy nie stoi w miejscu. Trekkingi i tułaczki z plecakiem nie są jej obce. Rower okazał się dla niej ulubionym sposobem podróżowania. Jej marzeniem jest bycie dobrym człowiekiem. Bycie lekarzem jest przywilejem, który na co dzień ułatwia to realizować.

Ekwador – fot. Małgorzata i Michał Pawełczyk

Michał

Na początku 2018 roku wypalił dziurę w ostatniej flanelowej koszuli. Stwierdził, że to dobry moment, by na chwilę przerwać pracę programisty i spróbować innych pasji. Na wyprawie, jako podróżnik rowerowy, fotograf i blogger, starał się nadać wartość każdemu z tych słów.

Chile – fot. Małgorzata i Michał Pawełczyk

Wspólnie prowadzą blog, który w większości zagospodarowały zapiski z tej wyprawy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj