Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja komentuje wydarzenia, do których doszło przy siedzibie JSW

Facebook Twitter

Nie ma już demonstrantów przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Na ulicach Jastrzębia obecne były ogromne siły policji, przed żadną z kopalń nie ma zgromadzeń, nie ma też większych grup ludzi. W czasie wydarzeń, do jakich doszło dziś wieczorem, na miejscu obecnych było około dwustu policjantów z różnych miast garnizonu śląskiego.

To byli chuligani – mówi Magdalena Szust, rzeczniczka policji w Jastrzębiu-Zdroju o osobach, które wszczęły zamieszki przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Na ulicach Jastrzębia przez cały wieczór były ogromne siły policyjne z jednostek z Jastrzębia, Bielska, Pszczyny, Mikołowa i Katowic. Magdalena Szust wylicza, że protestowało tam około tysiąca osób:

Wobec chuliganów użyto broni gładkolufowej. Zatrzymano dziesięć osób w wieku od 20 do 30 lat. Jak mówi Szust, teraz policjanci będą przeglądać materiały filmowe z całego zajścia, nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

W ciągu kilka najbliższych dni zatrzymani usłyszą zarzuty. Ranni to tylko i wyłącznie protestujący, tylko jedna osoba potrzebowała hospitalizacji. Jak mówiła wczoraj wieczorem Robertowi Krzyżaniakowi Magdalena Szust to nie są poważne obrażenia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj