StartWiadomości Wiadomości dnia

Policjanci skontrolowali pustostany w Raciborzu [FOTO]

Ci, których spotkali, zostali poinformowani o możliwości skorzystania z pomocy. I choć zima co roku zbiera śmiertelne żniwo, niewiele osób decyduje się na przeniesienie się do schronisk, noclegowni i ogrzewalni, czyli miejsc, gdzie jest ciepło i gdzie mogą zjeść ciepły posiłek oraz przespać się w normalnych warunkach.

W koczowiskach niebezpieczny jest dla nich nie tylko mróz, ale także spożywany w takich warunkach alkohol i ogniska, które rozpalają, by się ogrzać. To one często są przyczyną pożarów, w których giną ludzie.

Mundurowi nie są w stanie dotrzeć do wszystkich miejsc, w których koczują osoby bezdomne, dlatego zwracają się do wszystkich z apelem: „Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie”.

Co roku, od listopada działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych. Można je znaleźć także na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

Zostaw komentarz