Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Policjanci z pożaru uratowali 3 osoby

Facebook Twitter

Uratowali 3 osoby z pożaru. Raciborscy policjanci informują o sobotniej interwencji przy ulicy Nowomiejskiej.

W nocy mundurowi zostali powiadomieni, że na stacji paliw na Placu Mostowym w Raciborzu, znajduje się człowiek z poparzonym ciałem i nadpaloną odzieżą. Patrol, który przybył na miejsce ustalił, że mężczyzna spał w pustostanie przy ulicy Nowomiejskiej, gdy się obudził, jego ubranie było zajęte ogniem. Mężczyzna zdołał wyjść z budynku i pobiegł na pobliską stację, aby wezwać pomoc.

Jeden z policjantów zajął się poszkodowanym, a drugi wraz z pracownikiem stacji benzynowej pobiegł na miejsce pożaru. W pobliżu budynku ujawnili kolejną poparzoną osobę, której pierwszej pomocy udzielił pracownik stacji. Policjant, wiedząc, że w pustostanie mogą przebywać kolejni ludzie potrzebujący pomocy, bez wahania wszedł do palącego się budynku. Wewnątrz odnalazł 3 osoby leżące na podłodze. Mundurowy obudził ich i pomógł im bezpiecznie opuścić budynek. Poszkodowani zostali przekazani pod opiekę ratowników medycznych, a palącym się budynkiem zajęli się strażacy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru doszło z powodu nieostrożnego obchodzenia się ogniem przez osoby znajdujące się wewnątrz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 lipca 2020