Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Napad w Jastrzębiu: jeden zamaskowany napastnik zatrzymany, drugi nie

Facebook Twitter

Napad w Jastrzębiu. Tamtejsza policja dziś poinformowała o wydarzeniach z poniedziałku (15.01). Dwaj zamaskowani napastnicy wtargnęli do mieszkania 61-latka, chcieli go zmusić do wydania 150 tysięcy złotych. Udało się zatrzymać jednego z nich.

Napad w Jastrzębiu
fot.KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Napad w Jastrzębiu

W biały dzień, w poniedziałek około 13.20 w Jastrzębiu-Zdroju dwaj zamaskowani mężczyźni- byli w kominiarkach- wtargnęli do mieszkania 61-latka. Siłą chcieli go zmusić, najpierw do wydania im 150 tysięcy złotych, a gdy się okazało, że on nie ma takiej kwoty, chcieli, by zaciągnął w banku pożyczkę. 61-latek wykorzystał moment nieuwagi i zadzwonił po pomoc, na miejsce dojechała rodzina wraz z policjantami.

Udało się zatrzymać 32-latka z województwa łódzkiego, drugi z napastników zdołał uciec, jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu- obiecują mundurowi. Wiemy jeszcze, że 32-latek znał mężczyznę, do którego przyszedł po pieniądze, znali się z przeszłości, gdy ten mieszkał jeszcze w Jastrzębiu. Prawdopodobnie ofiara mimo kominiarki, rozpoznała napastnika po głosie, dlatego 61-latek zachował zimną krew i zdołał wezwać pomoc.

Zatrzymany 32-latek usłyszał zarzuty wymuszenia rozbójniczego, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Ma policyjny dozór.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024