Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policyjna akcja Trzeźwość w Żorach

Facebook Twitter

Policyjna akcja "Trzeźwość" w Żorach. Mundurowi wyłapują kierujących na podwójnym gazie.

Policyjna akcja Trzeźwość w Żorach
zory.policja.gov.pl

Wzmożone kontrole drogowe w Żorach. W mieście trwa policyjna akcja Trzeźwość.

Policyjna akcja Trzeźwość w Żorach. To już dziś! Na drogach w całym mieściem, kierowcy muszą się spodziewać policyjnych kontroli. Mundurowi sprawdzaja, czy ktoś mie zdecydował się usiąść za kierownicą swojego samochodu z promilami. Taki akcje, to niestety konieczność, bo szoferów którzy jeżdżą „na podwójnym gazie”, niestety nie brakuje.

Tylko w tym roku, na terenie Żor złapano 106 kierujących po alkoholu, 12 osób po spożyciu było sprawcami zdarzeń drogowych. Przykład z wczoraj (18.07): w rejonie skrzyżowania ulicy Pszczyńskiej z ulicą Katowicką, na popularnej wiślance, prowadzący jeepa cherokee, podczas zmiany pasa ruchu zderzył się z fiatem pandą. Badanie trzeźwości u 69-letniego kierowcy dało wynik: ponad pół promila.

Kiepskie statystyki: 22 pijanych kierowców tylko w lipcu

Statystyki są niepokojące. Tylko w lipcu żorscy policjanci zatrzymali 22 kierowców z promilami. Co więcej, w pierwszym półroczu 2023 roku  stróże prawa w Żorach ujawnili aż 12 kierujących, którzy kierując pod wpływem alkoholu, spowodowali zdarzenia drogowe.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie trzeźwości. Przypominamy także, iż w przypadku zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej kierowca jest obowiązany stosować się do poleceń i sygnałów oraz wskazówek wydawanych przez policjanta.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2024