Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: „Policja odsyła do sklepu z alkoholem”. Czy na komisariacie pojawi się ogólnodostępny alkomat?

Facebook Twitter

"W żorskiej komendzie policji nie ma stacjonarnego alkomatu" - alarmuje nasz słuchacz, który w Nowy Rok chciał sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie.

Jak mówi słuchacz radia 90, został wówczas odprawiony z kwitkiem:

Na komendzie policji w Żorach nie ma tzw. alkomatu do przebadania się na zawartość alkoholu. Odsyłają, i to jest paradoks, do sklepu z alkoholami, gdzie i tak nie ma rurek, żeby się przebadać.

Sprawą zajął się Arkadiusz Żabka, który rozmawiał z rzecznikiem prasowym Komendy Miejskiej Policji w Żorach Marcinem Leśniakiem. Przyznaje on, że w placówce brakuje ogólnodostępnego stacjonarnego alkomatu. Na stanie komendy jest kilka alkomatów przenośnych, które są w użyciu:

Marcin Leśniak: Myślę, że jeżeli tylko urządzanie będzie dostępne i będzie możliwość wykonania takiego badania, na pewno policjant pomoże.

Radio 90: Kiedy odmawia policjant?

Marcin Leśniak: Jeżeli takie urządzenie jest w danym momencie niedostępne, czyli prowadzone są czynności z jakąś inną osobą.

Radio 90: Czy nie byłoby dobrym rozwiązanemu kupno takiego alkomatu stacjonarnego?

Marcin Leśniak: Myślę, że dla nas, żorskiej policji korzystnym by było posiadanie takiego urządzenia dostępnego w przestrzeni ogólnodostępnej, którym mógłby dowolny mieszkaniec, osoba mogłaby się przebadać na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Czy zawartości alkoholu w organizmie. Myślę, że takie urządzeni na pewno byłoby przydatne.

Nikt nie zgłaszał nam problemu braku stacjonarnego alkomatu

– mówi Adrian Lubszczyk rzecznik Urzędu Miasta w Żorach, które wspiera żorską policję.

Adrian Lubszczyk: Na pewno jest to temat do omówienia na tym szczeblu między panem prezydentem a panem komendantem. Współpraca między policją a miastem jest stałą, ścisła i we wszystkich sprawach na bieżąco tutaj rozmawiają komendant i prezydent. Taka decyzja o tym, czy możemy wesprzeć w ten sposób policję, czy tego typu środki znajdą się w budżecie, to jest decyzja bezpośrednio prezydenta miasta Żory.

Czy ogólnodostępny stacjonarny alkomat pojawi się w żorskiej komendzie policji? Czas pokaże.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj