Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policyjna lekcja na wodzie w Kończycach Małych

Facebook Twitter

Policyjna profilaktyka zawitała do młodych sportowców, wypoczywających nad wodą w Kończycach Wielkich. W myśl kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”, podczas spotkania z młodzieżą, młodszy aspirant Sebastian Marko przypomniał o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania na akwenach. Mundurowi podczas wizyt sprawdzają także czy nie dochodzi tam do naruszenia obowiązujących przepisów prawa.

fot. policja Cieszyn

Dziś (30.06.2022) policyjny profilaktyk cieszyńskiej policji młodszy aspirant Sebastian Marko spotkał się z dziećmi wypoczywającymi w Kończycach Wielkich. Tam, nad akwenem wodnym dzieci wraz z opiekunami spędzają czas wolny i korzystają z pięknej, wakacyjnej aury. W ramach kolejnej edycji akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” rozmawiał z młodzieżą o tym, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i korzystać z dostępnego sprzętu. Policjant zaprezentował jak poprawnie założyć kamizelkę ratunkową i jak czerpać radość z letnich wakacji nie zapominając przy tym o zasadach bezpieczeństwa. Wspólnie z dziećmi wypłynął rowerkiem wodnym, aby zaprezentować w praktyce przekazywane wiadomości.

fot. policja Cieszyn

To, że wakacyjna aura zachęca spragnionych relaksu do odpoczynku nad wodą, nie jest niczym odkrywczym. I chociaż wakacje to okres beztroski, powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz naszych najbliższych i pamiętać, że zależy ono w zdecydowanej mierze od nas samych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu. Policjanci przez całe wakacje, jak co roku, będą się spotykać z osobami wypoczywającymi nad wodą i nie tylko, bo o bezpieczeństwo trzeba dbać wszędzie. Mundurowi podczas spotkań nawiązują również do „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” uświadamiają głównie młodzież o konsekwencjach zażywania środków zakazanych. Używanie takich substancji może doprowadzić do tragedii nie tylko nad wodą.

fot. policja Cieszyn

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci także informują o konkursie plastyczno – filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”, którego celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj