Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Polskie stacje radiowe przeciwko wojnie w Ukrainie. Wśród nich Radio 90

Facebook Twitter

Po raz kolejny, radiowcy chcą wyrazić solidarność z objętą wojną Ukrainą, dlatego w drugą rocznice jej wybuchu, jutro (24.02) punktualnie o 9.45 w polskich stacjach radiowych zabrzmi ta sama piosenka. Na znak solidarności z Ukrainą utwór "Give Peace a Chance” Johna Lennona zabrzmi także w Radiu 90.

Polskie stacje radiowe przeciwko wojnie w Ukrainie

„Give Peace A Chance” – polskie stacje radiowe przeciwko wojnie

Polskie stacje radiowe przeciwko wojnie. Polskie rozgłośnie radiowe, solidarnie w drugą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie, czyli 24 lutego br., punktualnie o 9:45 (GMT + 1), wyemitują na antenach utwór „Give Peace a Chance” Johna Lennona. To symboliczny gest solidarności z narodem ukraińskim, a także wyraz sprzeciwu wobec wojny i okrucieństwa wojsk rosyjskich.

Wspólna emisja o jednej porze protest songu „Give Peace A Chance” na antenach stacji radiowych to symboliczne przypomnienie słuchaczom w całej Polsce o trwającej od dwóch lat okrutnej wojnie za naszą wschodnią granicą. To pokazanie jedności i głośnego sprzeciwu wobec rosyjskiego barbarzyństwa i imperializmu putinowskiej Rosji. To w końcu symboliczny gest solidarności i wsparcia świata radiowego dla narodu ukraińskiego w tym trudnym dla niego czasie

– jednym głosem mówią nadawcy.

Podobny gest, polegający na jednoczesnej emisji tej piosenki, rozgłośnie z całej Europy wykonały 4 marca 2022 roku, oraz w pierwszą rocznicę wojny, czyli 24 lutego 2023 roku. Akcja jest wspólną inicjatywą największych komercyjnych i niekomercyjnych nadawców radiowych w Polsce 4 marca 2022 w akcji wzięło udział ponad 150 stacji radiowych w całej Europie.

„Give Peace a Chance” to utwór nagrany przez Johna Lennona w lipcu 1969 roku. Powstał podczas sesji w hotelu na Bahamach jako wyraz sprzeciwu wobec wojny w Wietnamie. Z czasem piosenka stała się kultowym, antywojennym hymnem przywoływanym w czasie różnych konfliktów zbrojnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj