Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Są prokuratorskie zarzuty za baner na traktorze. Rolnikowi grozi 5 lat więzienia

Facebook Twitter

W trakcie wtorkowego (20.02.) protestu rolników w Gorzyczkach, przy zjeździe z autostrady A1, doszło do kontrowersyjnego incydentu. Jeden z uczestników manifestacji, prowadzący ciągnik, wywiesił flagę ZSRR oraz baner z napisem wzywającym rosyjskiego dyktatora Władimira Putina do "porządkowania" Ukrainy, Brukseli oraz polskich rządzących.

prokuratorskie zarzuty
Rolnicy protestują od kilku tygodni

Prokuratorskie zarzuty dla rolnika za baner na traktorze

Policjanci szybko zareagowali, zatrzymując mężczyznę, dokumentując zdarzenie i konfiskując materiały.

Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej Gliwice-Wschód, zajmującej się przestępstwami z nienawiści. W czwartek (22.02.) wszczęto śledztwo, a rolnik został wezwany na przesłuchanie. Jak informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, Joanna Smorczewska, Piotr G. usłyszał zarzuty dotyczące publicznego nawoływania do wojny napastniczej przeciwko Polsce, pochwalania agresji wobec Ukrainy oraz propagowania ideologii komunistycznej poprzez eksponowanie flagi ZSRR.

Zachowanie mężczyzny zostało uznane za nawoływanie do wojny napastniczej oraz promowanie totalitarnego reżimu. Wobec Piotra G. zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Pomimo powagi zarzutów, rolnik odmówił składania wyjaśnień.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj