Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poranny gość Radia 90: Mieczysław Kieca [WIDEO]

Facebook Twitter

Do końca sierpnia 2021 roku, czyli o rok dłużej potrwa remont pałacu Dietrechsteinów w Wodzisławiu Śląskim. Urząd Marszałkowski zgodził się wczoraj (24.10.) na wydłużenie terminu prac.

Ma to związek z katastrofą budowlaną, do jakiej doszło w sierpniu tego roku, gdy zawaliło się rusztowanie. O nowym terminie mówił w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca:

Po naszych rozmowach wcześniejszych z urzędem marszałkowskim otrzymałem pismo, że urząd marszałkowski wyraża zgodę na przedłużenie terminu realizacji inwestycji do 31 sierpnia 2021 roku.
Radio 90: Myśli pan, że uda się tej daty dotrzymać?
Zobaczymy. Nikt nie przewidział katastrofy budowlanej, takiego stanu gzymsu. Przypominam, że pracujemy na jednym z najstarszych obiektów w mieście, z 1745 roku. Mam nadzieję, że to jest ostatnia rzecz, która nas spotkała z tych nieprzewidzianych.

Teraz konieczne jest przygotowanie projektu zastępczego. Chcielibyśmy wznowić prace budowlane na wiosnę przyszłego roku – mówił w Radio 90 prezydent Kieca:

Naszym zadaniem jako inwestora jest przede wszystkim wykonać poprzez projektanta projekt zamienny zadaszenia dachu na czas wykonywania remontu. Po drugie przebadać kwestię gzymsów i wszystkich wzmocnień konstrukcji, która jest zaproponowana. Taka ekspertyza trafi do urzędu około 15 listopada. Wykonywana jest przez grupę rzeczoznawców. Następnie przestawimy ją konserwatorami zabytków. To jest ścisła współpraca miasta z konserwatorem. Po zatwierdzeniu jej parametrów nastąpi przeprojektowanie w tym zakresie i po zatwierdzeniu projektu zamiennego, wznowienie prac budowlanych. Myślę, że nastąpi to na wiosnę przyszłego roku.

Cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Wodzisławia Ślaskiego Mieczysławem Kiecą poniżej:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022