Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Portret prawdziwy”. Najlepsze fotografie świata do zobaczenia w Muzeum Ognia w Żorach

Facebook Twitter

W sobotni (15.01.) wieczór odbył się wernisaż IX edycji Międzynarodowego Konkursu "Portret prawdziwy". Na żorskiej wystawie możemy zobaczyć 30 fotografii z konkursu, do którego wpłynęło ponad trzy tysiące zdjęć z 21 państw.

Organizatorem wydarzenia był Adam Polański, pochodzący z Żor artysta specjalizujący się w zdjęciach portretowych znanych ludzi. Wszystkie nagrodzone prace konkursowe z poprzednich edycji zostały przekazane do Warszawy i zlicytowane przez Jerzego Owsiaka podczas kolejnych Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

Adam Polański: Jest to jedyny konkurs w kraju, który ma swoją historię, nie jest chowany do szafy. Oficjalnie licytuje to Jurek Owsiak na WOŚP, udało się zebrać 140 tysięcy na rzecz potrzebujących. Wartością dodaną dla osób, które wygrywają konkurs jest to, że są w stanie pomóc innym.

Radio 90: To 30 bardzo różnych fotografii.

Adam Polański: Tak, to są bardzo różne fotografie, różne techniki fotografii, które pokazują wnętrze człowieka i problematykę jaką jest fotografia portretowa. Naprawdę można w jednym kadrze zachować 90-minutowy film o życiu człowieka. Teraz fotografia tradycyjna przeżywa swój renesans.

Te fotografie budzą ogromne emocje

– mówili ci, którzy sobotni wieczór spędzili w Muzeum Ognia w Żorach:

Bardzo się podobają, wzbudzają dużo emocji. (…) Tematyka różnorodna, ale posiadająca punkty wspólne. (…)

Oprawę muzyczną wernisażu zapewnił rybnicki artysta IŻOL. Wystawę można oglądać do kwietnia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023