Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pościg grupy ,,Speed” w Rybniku. Kierowca miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Facebook Twitter

Ma dożywotni zakaz prowadzenie pojazdów, a mimo to znów wsiadł za kierownicę. Rybniccy policjanci zatrzymali 31-latka, który uciekał przed nimi ulicami miasta.

fot.pixabay.com

W niedzielę (11.04.) około godziny 8.00 mundurowi z rybnickiej grupy „Speed” zauważyli za kierownicą volkswagena polo znanego im kierowcę, który ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Kiedy dali mu sygnał by się zatrzymał, rybniczanin ruszył zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Mówi rzeczniczka rybnickiej komendy:

Bogusława Kobeszko: Rybniczanin łamał po drodze wszelkie przepisy drogowe, uciekał drogą regionalną w kierunku Żor, a następnie zjechał na węźle Chwałowicka i kierował się do centrum miasta. W pewnym momencie zajechał drogę mundurowym i gwałtownie zahamował, chcąc doprowadzić do zderzenia z radiowozem. Następnie kontynuował jazdę, w strefie zamieszkania pędził z prędkością 80 km/h, w pewnym momencie wjechał na teren jednej z firm, uderzył w plastikowe pachołki i bramę wjazdową, po wszystkim jeszcze próbował uciekać pieszo, po chwili 31-latek został obezwładniony i zatrzymany.

Okazało się, że mężczyzna podróżował wraz z 37-latkiem i 19-latką. Był trzeźwy ale pobrano mu krew do badań. Stanie przed sądem, grozi mu do 5 lat więzienia.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj