Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Cieszynie. Policja apeluje o ostrożność

Facebook Twitter

Wczoraj (30.12.) w wiadomościach Radia 90 mówiliśmy o tragicznym bilansie takich zdarzeń na trasach Śląska. Tymczasem policja z Cieszyna informuje o potrąceniu 69-letniej kobiety. Piesza przechodziła po pasach na ulicy Katowickiej.

www.cieszyn.slaska.policja.gov.pl

Wczoraj (30.12.) kilkanaście minut przed godz. 8.00 na ul. Katowickiej w Cieszynie doszło do potrącenia pieszej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący osobową skodą nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, która schodziła już z oznakowanego przejścia. Został jej do pokonania ostatni fragment przejścia.

Jak informuje policja, będący świadkiem zdarzenia 24-letni mieszkaniec Pruchnej natychmiast zareagował na zdarzenie i udzielił pierwszej pomocy poszkodowanej, okrył ją kocem i sprawdzał na bieżąco jej stan do momentu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Ranna 69-latka została przetransportowana przez ratowników medycznych do szpitala. Kierujący samochodem 76-letni mężczyzna był trzeźwy. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu oraz dokument prawa jazdy kierującego. Sprawę będą wyjaśniać policjanci z cieszyńskiego wydziału kryminalnego.

Niezmiennie apelujemy do wszystkich użytkowników drogi o ostrożność.

– pisze policja z Cieszyna na swojej stronie internetowej:

Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Nieważne jednak czy jedziemy autem, rowerem czy też przemieszczamy się pieszo to pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi. Nie mamy wpływu na warunki atmosferyczne, często też nie mamy wpływu na zachowanie innych uczestników ruchu, ale to w głównej mierze od nas samych zależy nasze i innych bezpieczeństwo, od tego jak odpowiedzialnie podchodzimy do swoich obowiązków – czy przestrzegamy zasady ruchu drogowego, techniki kierowania pojazdami, czy prowadzimy pojazd sprawny technicznie. Każdym prawidłowym działaniem w tym zakresie zwiększamy bezpieczeństwo. Dostosujmy też prędkość do warunków panujących na drodze, obserwujmy chodniki, pobocza. To często decyduje o ludzkim życiu.

Apel policja kieruje także do pieszych: Nawet będąc przed przejściem dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj