Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Powiat Wodzisławski: Wczorajsze (18.08.) zalania okiem strażaków [FOTO]

Facebook Twitter

30 interwencji. Tyle razy była wczoraj (18.08.) wzywana straż pożarna, po przejściu ulewy nad powiatem wodzisławskim. Pierwsze zgłoszenia nadeszły po 14.00 z Syryni, jednak to nie tam, jak się potem okazało, była najgorsza sytuacja. 20 razy wyjeżdżano na interwencję w Pszowie.

W Pszowie najgorzej było w okolicach ul.Pszowiskiej. Tam na odcinku 200 metrów została zalana droga, do wysokości 1 metra. W tym miejscu ugrzązł samochód osobowy, w którym przebywało dziecko. W momencie gdy strażacy przyjechali na miejsce, bo sytuacja została zgłoszona, osoby już były za zewnątrz. Na szczęście nic się nikomu nie stało.

-relacjonuje rzecznik prasowy strażaków, Jacek Filas

Po przejściu nawałnicy, zalane zostały drogi a także posesje:

W 7 przypadkach były zalane drogi, zalanych piwnic było około 20. W 3 przypadkach były zalane budynki użyteczności publicznej, był to Urząd Miasta Pszów oraz market spożywczy i przychodnia weterynaryjna. W działaniach brało udział 11 zastępów OSP, 59 strażaków oraz 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej.

Trwa szacowanie strat, trudno natomiast w tej chwili podać jakieś konkretne kwoty:

Z pewnością były straty, w niektórych przypadkach piwnice pozalewane były do wysokości 1,5 metra. Wiem, że na pewno w jednym przypadku zalało nowy piec na pellet. W tym przypadku straty są na pewno dosyć duże.

– kończy Jacek Filas, rzecznik wodzisławskich strażaków.

W pszowskim magistracie powołano sztab kryzysowy, który oceni rozmiar zniszczeń i skalę pomocy jaką trzeba będzie udzieli mieszkańcom.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj