Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pożar w familoku przy ul. Słowackiego w Czerwionce- Leszczynach. Nie żyje jedna osoba

Facebook Twitter

W niedzielę (19.09.) po godzinie 19.00 strażacy zostali wezwani do ognia na ostatniej kondygnacji budynku. Z mieszkania wyniesiono ciało śmiertelnej ofiary tego pożaru oraz mężczyznę, którego przewieziono do szpitala. Po ponad godzinnej akcji pożar został ugaszany, policja ustala co mogło być przyczyną wybuchu ognia.

O pożarze tego wieczora na formularz kontaktu Daj znać na www.radio90.pl pisał do nas Wojtek:

Pożar kolejnego familoka w Czerwionce- Leszczynach. Pożar mieszkania na ostatniej kondygnacji, ogień przedostał się już na zewnątrz przez dach budynku.

Ze wstępnych informacji wynika, że mieszkańcy sami opuścili budynek, było to 17 osób. Policja ustala tożsamość mężczyzny, który zginął w płomieniach.

Przypomnijmy: to kolejny pożar na familokach w Czerwionce. W lutym 2020 roku doszło do pożaru w dwóch miejscach zabytkowego osiedla. Podpalacz, którego później zatrzymano, podłożył ogień w budynkach przy ulicy Wolności i Hallera. Płomienie zniszczyły familoki, a 17 rodzin straciło dach nad głową. Trwa odbudowa zniszczonych wówczas budynków.

Myślę, że będzie szczęśliwy koniec na przełomie października i listopada, mieszkańcy będą mogli powracać do mieszkań.

– mówił Radiu 90 Wiesław Janiszewski, burmistrz Czerwionki- Leszczyn.

Podczas Industriady 2021 przed tygodniem Zabytkowe Osiedle Familoków w Czerwionce- Leszczynach odwiedził 5 tysięcy osób.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022