Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pożyczki na dowód osobisty. Czy mogę wziąć pożyczkę na sam dowód? [materiał partnera]

Facebook Twitter

O ile zaciągnięcie kredytu w banku zawsze wiąże się z formalnościami, tak w przypadku pozabankowych ofert jest całkowicie inaczej. Spora część firm posiada w swojej ofercie produkt określany jako pożyczki na dowód osobisty. Taki rodzaj wsparcia finansowego jest bardzo zbliżony w skutkach do kredytu, ale pozwala zainteresowanym na znaczne skrócenie czasu potrzebnego do złożenia wniosku. Jak skorzystać z takiej opcji, i gdzie znaleźć najlepszą pożyczkę na sam dowód? Sprawdźmy to.

mat. nadesłany

Czy sam dowód osobisty wystarczy, aby wziąć pożyczkę?

Skorzystanie z pożyczki na dowód osobisty jest niezwykle proste. Wystarczy wybrać interesujący produkt finansowy, wypełnić wniosek odpowiednimi informacjami i potwierdzić tożsamość dowodem osobistym! Jak to możliwe, że cała procedura jest tak prosta? Wszystko dlatego, że jest to pozabankowy produkt finansowy oferowany przez internet.

Co to oznacza dla klienta? Przede wszystkim brak konieczności dojazdu do placówki, brak kolejek i możliwość przejścia przez całą procedurą w ciągu zaledwie kilku minut. Zazwyczaj odpowiedź na wysłany formularz przychodzi do klienta jeszcze tego samego dnia, a w niektórych przypadkach nawet w 15 minut.

Dlaczego warto sięgnąć po pożyczkę na dowód?

  • oszczędność czasu – wniosek składa się w kilka minut, a tożsamość sprawdzana jest jedynie na podstawie dowodu osobistego. Dzięki temu, możesz złożyć wniosek bez obaw o liczne formalności i załączniki!
  • niskie wymagania – brak dogłębnego sprawdzania zdolności kredytowej sprawia, że pożyczki na dowód osobisty przyznawane są znacznie szerszej grupie klientów, niż w przypadku innych produktów finansowych.
  • dostępność – wniosek o taką pożyczkę można złożyć o dowolnej porze, w każdym dniu tygodnia. Wystarczy do tego dowolne urządzenie z dostępem do sieci, takie jak komputer osobisty lub smartfon.

Czy dłużnicy mogą skorzystać z pożyczki na dowód osobisty?

Wspomnieliśmy wyżej o tym, że pożyczki na dowód osobisty cechują się znacznie mniejszymi wymaganiami. Jest to zasługa tego, że firmy pożyczkowe nie sprawdzają zdolności kredytowej aż tak dogłębnie, przez co nawet obecność w bazach BIK i BIG nie będzie przeszkodą. Z takiego rodzaju pożyczki skorzystać mogą również osoby z niskim dochodem. Wysoka przyznawalność takich chwilówek sprawia, że jest to dobre rozwiązanie na wszelkie nagłe wydatki i inne, trudne sytuacje finansowe. Należy jednak pamiętać o tym, aby posiadać wystarczające środki na spłatę takiej pożyczki!

Pożyczka na dowód jako sposób na spłatę długów?

Jedną z istotniejszych zalet pożyczki na dowód jest to, że można ją przeznaczyć na dowolny cel. Klient może rozdysponować otrzymane środki tak, jak tylko chce. Nie trzeba pokazywać pożyczkodawcy dowodów zakupu ani faktur, więc całość jest komfortowa i dyskretna. Z tego powodu pewna część pożyczkobiorców korzysta z uzyskanych pieniędzy, przeznaczając je na spłatę zaległości finansowych. Takie działanie pozwoli rozliczyć się z wierzycielami w terminie, i chroni od negatywnych skutków, jakie mogłyby wyniknąć ze zwlekania w spłacie. Warto pożyczać jedynie takie kwoty, jakie są w danej chwili potrzebne, aby nie narażać się na wpadnięcie w spiralę zadłużenia.

Gdzie można znaleźć najlepsze pożyczki na dowód?

Biorąc pod uwagę szerokość oferty pozabankowej, nie dziwi fakt, iż klienci mogą być przytłoczeni potencjalnym wyborem. Samodzielne poszukiwania bywają czasochłonne, a często także bezowocne, toteż zainteresowani coraz częściej zwracają swoją uwagę w kierunku gotowych rozwiązań. Internetowe zestawienia najlepszych produktów finansowych dają pewność satysfakcji i skorzystania z bezpiecznej opcji. Rankingi na portalach branżowych, takie jak ten na https://super-pozyczka.pl/pozyczki-na-dowod/, dają dostęp do wszystkich najlepszych usług w jednym miejscu. Jeżeli chcesz oszczędzić swój czas i zapewnić satysfakcjonującą pożyczkę, to szukanie poprzez ranking będzie najlepszym wyborem!

Dlaczego warto szukać pożyczki na dowód przez ranking:

  • bezpieczeństwo – w internetowych rankingach znajdują się jedynie bezpieczne opcje, cieszące się uznaniem zarówno klientów, jak i specjalistów branżowych. Masz pewność, że skorzystasz z godnej zaufania pożyczki na dowód osobisty.
  • dostępność – ranking pożyczek działa całodobowo, w każdym dniu tygodnia. Możesz z niego skorzystać zarówno za pomocą komputera osobistego, tabletu, czy nawet zwykłego smartfona, który nosisz przy sobie w kieszeni.
  • jedynie najlepsze oferty – szukając pożyczki w ten sposób, masz pewność że sięgniesz po produkt finansowy z górnej półki, cechujący się atrakcyjnymi warunkami użytkowania!

Kwota i czas na spłatę pożyczki na dowód – ile wynoszą?

Niestety, pożyczki na dowód osobisty opiewają na mniejsze kwoty, niż zwykłe kredyty i pożyczki weryfikujące klientów w inne sposoby. Zazwyczaj oferowane sumy wynoszą maksymalnie kilka tysięcy złotych, co może okazać się niewystarczające w przypadku większych finansowych przedsięwzięć. Oferowane kwoty na pewno jednak przydadzą się w przypadku nagłych wydatków lub konieczności spłaty zaległych należności. Czas na spłatę takiej pożyczki wynosi w większości przypadków 30 dni, ale zdarzają się również oferty na 60 i 90 dni.

Jak spłacić pożyczkę na dowód?

Rozliczenie się z pożyczki na dowód nie jest trudne. W sporej części przypadków wystarczy jedynie wykonanie przelewu na odpowiednią kwotę, skierowanego na rachunek płatniczy wierzyciela. Należy jedynie pamiętać o tym, aby spłacić całość w terminie, ponieważ w przeciwnym wypadku mogą zostać naliczone odsetki za opóźnienie. Jeżeli dana pożyczka na dowód osobisty opiewa na większą kwotę i dłuższy czas spłaty, to całość będzie rozliczana w systemie ratalnym. Wówczas klientowi zostaje przedstawiony harmonogram spłat, zawierający informacje o każdej poszczególnej racie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2023