Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Produkowali narkotyki, prali brudne pieniądze. Zatrzymano pseudokibiców

Facebook Twitter

Zatrzymano pseudokibiców jednej z śląskich drużyn piłkarskich. Gang produkował narkotyki,

Zatrzymano pseudokibiców

Kolejny akt oskarżenia w sprawie groźnego ganku. Zatrzymano pseudokibiców

W ramach współpracy śląskiego pionu  Prokuratury Krajowej oraz policjantów komendy wojewódzkiej w Katowicach i Centralnego Biura Śledczego w Katowicach prokurator oskarżył osiem osób o popełnienie 47 przestępstw w ramach zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Rzecznik prasowy CBŚP podinsp. Iwona Jurkiewicz podkreśliła, że członkowie gangu zajmowali się m.in. handlem znacznymi ilościami narkotyków i substancji psychotropowych oraz przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu.

Wśród zatrzymanych znajdowało się siedmiu mężczyzn w wieku od 24 do 41 lat oraz 29-letnia kobieta. Przestępczy proceder obejmował m.in. produkcję narkotyków, organizowanie ustawek, pranie brudnych pieniędzy oraz stosowanie przemocy w celu wymuszania określonego zachowania. Oskarżeni posługiwali się bronią palną oraz niebezpiecznymi narzędziami, takimi jak siekiery, maczety, kije bejsbolowe i kastety

-informuje kom. Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka śląskiej policji.

Akt oskarżenia obejmuje łącznie 47 przestępstw popełnionych w okresie od 2014 do połowy 2021 roku. Jest to 20 akt oskarżenia w śledztwie dotyczącym tego gangu, a dotychczas prokuratura oskarżyła łącznie 197 osób. Oskarżeni są zarzucani m.in. kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej, udział w obrocie narkotykami, czyny przeciwko życiu i zdrowiu, rozboje oraz wymuszenia rozbójnicze.

Czyny, których oskarżeni się dopuścili, mogą skutkować karą do 15 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie trwało od 2017 roku, a kolejne zatrzymania miały miejsce od listopada 2017 do września 2021 roku. Niektórzy podejrzani zdecydowali się na współpracę z organami ścigania, ujawniając szczegóły dotyczące działalności grupy oraz przestępstw popełnionych przez jej członków.

Prokuratura zabezpieczyła mienie o wartości blisko miliona złotych, a także znaczne ilości narkotyków i substancji psychotropowych, broń, amunicję oraz inne niebezpieczne narzędzia. Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w listopadzie 2017 roku, a śledczy zapowiadają kolejne działania w ramach śledztwa.

https://www.youtube.com/watch?v=hsEwoKjPXzo&t=139s

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj