Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prokuratura: To sprawiedliwy wyrok. 10 lat dla księdza za molestowanie nieletnich

Facebook Twitter

Skazanie księdza na 10 lat pozbawienia wolności za molestowanie dzieci uważamy za sprawiedliwy wyrok - mówi Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Przed świętami Bożego Narodzenia przed Sądem Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim zapadł wyrok w sprawie Kazimierza G. 63-letniego księdza, który przez kilka lat molestował dzieci na swojej parafii w Godowie:

Wyrok ten rzeczywiście może być uznany za słuszny i sprawiedliwy. Cały proces dowodowy był bardzo skrupulatnie przeprowadzony. To były najczęściej 10-letnie, 11-letnie, 12-letnie dzieci. To były dzieci, które wielkim zaufaniem obdarzały księdza, jak też bardzo często dopiero po pewnym czasie nabyły świadomości, co faktycznie się stało i że padły ofiarą bardzo perfidnego przestępstwa.

Radio 90:

Śledczy ustalili, że w latach 2001 2003 pokrzywdzonych zostało 15 dzieci, które uczestniczyły w różnych grupach liturgicznych. Ksiądz wykorzystał ich zaufanie – podkreśla prokurator Smorczewska:

Dotyczyło to przede wszystkim wykorzystania pewnej ufności, łatwowierności dzieci i do tego, że oskarżony, wykorzystując ten stosunek zależności, wykorzystując zaufanie dzieci do siebie, narażał ich na różnego rodzaju czynności o charakterze seksualnym, dotykając w intymne, bądź też doprowadzając do tego typu intymnych zbliżeń, jeżeli chodzi o swoją osobę.

Wyrok, jaki zapadł przed Sądem Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim, nie jest prawomocny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024