Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przebudowa drogi powiatowej Lekartów- Pietrowice Wielkie. Inwestycja potrwa ponad rok

Facebook Twitter

To kolejna drogowa inwestycja w powiecie raciborskim. Do przebudowy idzie trasa Lekartów- Pietrowice Wielkie. Właśnie została podpisana umowa na wykonanie prac.

fot.pixabay.com

Zadanie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowych i robót budowlanych od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 916 w Lekartowie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 416 w Pietrowicach Wielkich. Oprócz nowej jezdni przebudowane będą skrzyżowania, chodniki, zjazdy i pobocza.

– informują urzędnicy Starostwa Powiatowego w Raciborzu. Koszt tego zadania zgodnie z podpisaną umową wynosi blisko 15 mln złotych, z czego znaczna część, bo 95% to dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład. Termin zakończenia zadania przypada na czerwiec 2024 r.

Zadanie, którego wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych w Raciborzu Sp. z o.o. obejmuje wykonanie dokumentacji projektowych i robót budowlanych dla przebudowy drogi powiatowej od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 916 w Lekartowie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 416 w Pietrowicach Wielkich, w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

fot.powiatraciborski.pl

Podczas podpisania umowy Powiat Raciborski reprezentował wicestarosta Marek Kurpis oraz członkini zarządu powiatu raciborskiego Ewa Lewandowska, natomiast stronę wykonawcy Przedsiębiorstwa Robót Budowlanych w Raciborzu Sp. z o.o., prezes Krzysztof Wrazidło.

Lekartów- Pietrowice Wielkie. Zakres zadania to głównie:

  • przebudowa konstrukcji jezdni z poszerzeniami na łukach,
  • przebudowa skrzyżowań, chodników, zjazdów, poboczy,
  • odtworzenie i wyprofilowanie rowów przydrożnych,
  • remont i wymianę elementów odwodnienia wraz z ich uzupełnieniem,
  • przeniesienie kolidującej infrastruktury,
  • doświetlenie przejść dla pieszych,
  • wymiana oznakowania drogowego.

Koszt tego zadania zgodnie z podpisaną umową wynosi 14 778 751,77 zł. Zadanie zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 95% tj. w kwocie 14 039 814,18 zł. Pozostałe środki to tzw. wkład własny Powiatu, który jest współfinansowany przez firmę Eko-Okna S.A. oraz Gminę Pietrowice Wielkie.

Czytaj także:

Zobacz:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024