Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szykuje się remont dróg przy kopalni w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Teren już przekazany wykonawcy, wkrótce ruszy inwestycja. Chodzi o remont dróg przy kopalni w Wodzisławiu Śl.

Szykuje się remont dróg przy kopalni w Wodzisławiu
wodzislaw-slaski.pl

Remont dróg przy kopalni w Wodzisławiu coraz bliżej

Dojazd w kierunku Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, firm i przychodni weterynaryjnej zostanie już niebawem przebudowany. Miastu udało się pozyskać dodatkowe środki na realizację tego zadania. Przebudowana zostanie ulica, powstaną także inne udogodnienia, które pozwolą użytkownikom tej drogi, na bezpieczną podróż samochodem, pieszo, czy innymi środkami transportu. W przetargu wyłoniono firmę, z którą 4 marca podpisano umowę.
Firma ma 5 miesięcy na wykonanie tego zadania. Koszt inwestycji wyniesie ok. 3,2 mln zł brutto.

Przypomnijmy, że Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim otrzymał środki na realizację tego zadania w wysokości 240 tys. zł. Zgodnie z przepisami zostało przeprowadzone postępowanie przetargowe w celu wyłonienia wykonawcy robót. Oferty złożyły dwie firmy: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Rybnika, którego oferta opiewała na ponad 343,5 tys. zł brutto oraz Geo-Bud-T.B.M. z Żor, która wyceniła swoją pracę na ponad 309,5 tys. zł brutto. Niestety złożone oferty okazały się wyższe niż środki, które miasto posiadało na realizację tego zadania. Warto nadmienić, że zakres prac miał obejmować wyłącznie przebudowę ok. 125 m bieżącej nawierzchni jezdni wraz z zabudową krawężników.

Przebudowa wspomnianej ulicy była priorytetem, dlatego miasto dołożyło wszelkich starań, aby ta inwestycja została zrealizowana. Zadanie zgłoszono do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i uzyskano rekomendację do dofinansowania.  Co najważniejsze, zakres prac obejmuje nie tylko przebudowę drogi na odcinku ok. 125 m, ale także ok. 635 m długości jezdni, ok. 221 m chodnika oraz ok. 1098 m poboczy, a także budowę oświetlenia i odwodnienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024