Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przedszkole w Dębieńsku gotowe. W dawnych pomieszczeniach szkoły pojawią się dzieci

Facebook Twitter

Wkrótce w przebudowanych, szkolnych salach, pojawią się maluchy. Przedszkole w Dębieńsku kosztowało gminę 3,3 mln złotych.

Przedszkole w Dębieńsku
UGiM

Nowe przedszkole w Dębieńsku – nareszcie – gotowe. Inwestycja jest już na finiszu, wkrótce w nowych wnętrzach pojawią się dzieci. Inwestycja polegała na rozbudowie i adaptacji  Szkoły Podstawowej nr 8 w Dębieńsku na pomieszczenia przedszkolne. Maluchy już niebawem będą mogły rozpocząć naukę i zabawę w nowym obiekcie. Do dyspozycji mają nie tylko ładne, kolorowe, przestronne sale, ale także nową jadalnię i plac zabaw.

Przedszkole w Dębieńsku – inwestycja z problemami

Zakończenie prac cieszy mieszkańców gminy i urzędników, bo z realizacją tego zadania, był nie lada kłopot. Z pierwszym – niesolidnym – wykonawcą, trzeba było rozwiązać umowę. To generowało i dodatkowe koszty i przede wszystkim stratę czasu – podkreśla Hanna Piórecka-Nowak, rzeczniczka Urzędu Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach:

Hanna Piórecka-Nowak: Losy tej inwestycji nie były łatwe, bo w ubiegłym roku gmina była zmuszona odstąpić od umowy na budowę przedszkola z winy ówczesnego wykonawcy robót. Niestety, pomimo usilnych starań ze strony gminy, których celem było doprowadzenia do końca tej inwestycji, to się nie udało, a z kolei rozwiązanie umowy wiązało się z konsekwencjami, które niestety znacznie wydłużyły czas wykonania zadania. Bo w takiej sytuacji gminę czekała żmudna inwentaryzacja ogłoszenia nowego przetargu, co oznaczało liczne komplikacje, a także konieczność zwiększenia środków finansowych.

Hanna Piórecka – Nowak, rzeczniczka Urzędu Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach

Mimo iż zmiana wykonawcy zadania wiązała się z sporymi opóźnieniami, nie było innego wyjścia jak pożegnać niesolidnego wykonawcę.

Bez zwłoki gmina przeprowadziła te działania tj. inwentaryzację, przygotowała i ogłosiła nowy przetarg, dokonane zostały także zmiany w budżecie. Dokładaliśmy wszelkich starań, aby prace w Dębieńsku mogły ponownie ruszyć

-wyjaśnia Grzegorz Wolnik, Pełnomocnik ds. planowania, rozwoju i gospodarki w UGiM Czerwionka-Leszczyny.

Przedszkole w Dębieńsku – nowe jadalnie, sale, plac zabaw

Wszystkie prace w ramach umowy z drugim wykonawcą zostały już zakończone, trwają procedury związane z odbiorami budynku do użytkowania.

UGiM Czerwionka-Leszczyny

Hanna Piórecka-Nowak: Drugi wykonawca wyłoniony w przetargu doprowadził zadanie do szczęśliwego finału. Wszystkie roboty w ramach umowy zostały już zakończone. Trwają procedury, odbiory owe Obiekt przed przyjęciem dzieci zostanie także oczywiście odpowiednio wyposażone.

Dwa oddziały przedszkolaków z Dębieńska będą mogły spędzać czas w nowych, przestronnych pomieszczeniach oraz na placu zabaw sąsiadującym z placówką. W ramach zdania powstał także nowy węzeł kuchenny, który obsługiwał będzie szkołę i przedszkole, a także dwie jadalnie – jedna dla przedszkolaków, a druga dla uczniów szkoły podstawowej.

Cieszę się, że mimo problemów udało się zakończyć tę inwestycję. Efekt prac, który dziś widzimy jest bardzo dobry, mam nadzieję, że spodoba się także mieszkańcom Dębieńska, zwłaszcza tym najmłodszym, dla których przedszkole zostało wybudowane

– mówi burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

Zadanie kosztowało 3,3 mln zł, w tym dofinansowanie z puli Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniosło 1,2 mln zł.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj