Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szkoła w Krostoszowicach będzie rozbudowana. Będzie więcej miejsca dla przedszkolaków

Facebook Twitter

Więcej miejsc dla przedszkolaków w gminie Godów. Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krostoszowicach będzie rozbudowany, bo ciasno mają też uczniowie.

szkoła
fot. godow.pl

Wkrótce ruszy rozbudowa szkoły w Krostoszowicach o nowe oddziały przedszkolne. Gmina właśnie podpisała umowę z wykonawcą. Pomieszczenia, z których korzysta przedszkole potrzebne są uczniom, do tego nie spełniają standardów, również związanych z wymaganiami przeciwpożarowymi oraz związanych z dostępnością. Na rozbudowę placówki samorząd wyda ponad 5 mln złotych, udało się na ten cel pozyskać dofinansowanie w wysokości ponad 3,5 mln złotych. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu 2024 roku.

Umowa na wykonanie inwestycji pod nazwą „Poprawa infrastruktury przedszkolnej na terenie gminy Godów – sołectwo Krostoszowice” podpisana. Wykonawcą inwestycji będzie wybrana w postępowaniu przetargowym firma Usługi Ogólnobudowlane Aleksander Tarnowski ze Skrbeńska. Wartość umowy to 5 091 303,21 zł. Termin realizacji do 6 sierpnia 2024 r.

Z ramienia Gminy umowę z przedstawicielem wykonawcy, Aleksandrem Tarnowskim, podpisał Wójt Gminy Mariusz Adamczyk.

fot. godow.pl

To kolejny krok w kierunku poprawy stanu infrastruktury oświatowej w naszej gminie. Chcemy aby nasze dzieci miały zapewnioną opiekę i naukę w jak najlepszych, odpowiadających najwyższym standardom, warunkach

– podkreśla Wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk. Jak przypomina, dotychczasowe oddziały przedszkolne działające w Krostoszowicach zajmują miejsce, które potrzebne jest szkole do realizacji jej zadań. Poza tym nie przystają one do obecnych standardów, również związanych z wymaganiami przeciwpożarowymi oraz związanych z dostępnością.

Choć koszty modernizacji takich obiektów są ogromne, to robimy wszystko co w naszej mocy, by im sprostać, również poprzez pozyskiwanie środków zewnętrznych. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że środki przeznaczone na poprawę szans edukacyjnych młodego pokolenia, to dobrze zainwestowane pieniądze

– dodaje Mariusz Adamczyk.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023