Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Przewodniczący Szaweł: Nie mogłem postąpić inaczej. Echa skandalu w Pawłowicach

Facebook Twitter

W najbliższą środę (08.07.) radcy prawni mają zająć się skandalem, do jakiego doszło podczas trwania e-sesji w Pawłowicach.

Jak już was informowaliśmy przewodniczący Rady Gminy Andrzej Szaweł, mimo zgłoszonego wniosku i wpisania go do porządku obrad, nie pozwolił na odwołanie siebie ze stanowiska, po czym zamknął sesję.

Przewodniczący swoją decyzję tłumaczył tym, że:

teraz nie czas i miejsce, by to robić.

Dziś (06.07.) także w rozmowie z Radiem 90 przewodniczący Rady Gminy Andrzej Szaweł mówi, że nie mógł postąpić inaczej:

Ja uważam, że miałem prawo się tak zachować. Myśmy już kilka sesji i komisji wspólnych prowadzili zdalnie. Zawsze są problemy techniczne. Także to nie jest tak, że tak to można zrobić. Poza tym to, co mówiłem. To wymaga godnej oprawy.

Jak podkreśla przewodniczący Andrzej Szaweł powodem wniosku o jego odwołanie i zastępców było zmniejszenie komisji rewizyjnych i zmniejszenie uposażenia niektórych radnych:

To była jednoznaczna przyczyna, odejście dwóch radnych z naszej opcji, którzy z nami szli do wyborów razem z wójtem. Dlatego odeszli, powodem była decyzja o podjęciu uchwały rady gminy na mój wniosek o zmniejszenie ilości komisji rewizyjnej z 18 do 10. To wiązało się jednocześnie z obniżeniem brania przez nich pieniędzy.

Przewodniczący zwołał sesję na 8 września. Chciałby, aby ona odbyła się z udziałem mieszkańców. Czy tak się stanie? Dziś nie wiadomo. Wiele zależy od decyzji radców prawnych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj