Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Punkty Szczepień Powszechnych. Kolejne miejsca w regionie zaczynają szczepić

Facebook Twitter

"Szczepionki dotarły do Wodzisławia"- ogłasza miasto i informuje o rozpoczęciu szczepień na Covid-19. W hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 na środę (5.05.) zapisanych do szczepienia jest ponad pół tysiąca osób. Szczepienia ruszają też w Cieszynie, Rydułtowach czy Jastrzębiu- Zdroju.

Wodzisławski punkt w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 będzie mógł obsłużyć nawet do tysiąca osób dziennie, wiele zależy jednak od dostępności preparatów do szczepień. Tak samo jak w przypadku Jastrzębia- Zdroju. Pierwsza szczepionka zostanie podana tam także dziś (5.05.), a według planu, do niedzieli (9.05.) w hali widowiskowo- sportowej ma zostać zaszczepionych 4 tysiące osób.

Choć zgodnie z wymogami Narodowego Programu Szczepień, Jastrzębie- Zdrój zobligowane było do utworzenia jednego dużego punktu szczepień, miasto wskazało dwa takie miejsca. Pomieszczenia w hali widowiskowo- sportowej zostały odebrane przez NFZ jeszcze w zeszłym tygodniu, we wtorek (4.05.) natomiast Narodowy Fundusz Zdrowia odebrał drugą z lokalizacji. Będzie to centrum Biznes na Okrągło (w budynku dworca autobusowego).

Czekamy jeszcze na decyzję wojewody. Gdy tylko będzie pozytywna, będziemy mogli tam szczepić dodatkowo minimum 300 osób dziennie

– deklaruje II zastępca prezydenta, Robert Cichowicz.

Także Cieszyn ruszył ze szczepieniami w hali przy ulicy Sportowej 1, odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych od 15.00 do 20.00.

Masowe szczepienia także od dziś (5.05.) w Rydułtowach w sali gimnastycznej szkoły obok Rydułtowskiego Centrum Kultury.

W Rybniku ruszyła rejestracja do punktu na kampusie, same szczepienia ruszą tam 10 maja, 12 maja zaczną się szczepienia w punkcie zlokalizowanym w szpitalu w Rydułtowach.

Przypomnijmy: Punkt Szczepień Powszechnych ruszył tydzień temu (28.04.) w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce- Leszczynach, od ponad tygodnia działa także punkt szczepień w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Żorach.

Wszystkie informacje na temat Punktów Szczepień Powszechnych znajdziecie w jednym miejscu, sprawdź TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj