Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pytania o remont ulicy Ofiar Terroru w Rydułtowach: Czemu tak długo?

Facebook Twitter

,,Dlaczego remont jeszcze się nie skończył?'' - pytają właściciele firm przy ulicy Ofiar Terroru w Rydułtowach. Według nich zamiast zapowiadanego miesiąca, roboty na drodze trwają już cztery, a ich końca nie widać. ,,Dla nas to zdecydowanie za długo, nie wiele już brakuje byśmy zbankrutowali'' - mówi właścicielka jednej z firm, Agnieszka.

Jest to problem dla mnie, ponieważ prowadzę działalność gospodarczą 20 lat i straty od pół roku są straszne. Dzwoniłam do urzędu miasta, rozmawiałam z panem, który się tym zajmuje. Twierdził on, że remonty potrwają jeszcze 2 miesiące. Droga jest całkowicie zamknięta, od trzech miesięcy siedzimy. Są kolosalne straty, my musimy za coś żyć. Ja mam czynsz 1500 złotych, mam pracownika, którego musiałam dać na pół etatu. Jest strasznie, jestem przerażona co będzie dalej. Tutaj są sklepy, wczoraj rozmawiałam z panią, która mówiła, że też jest na stratach, na zamknięciu.

Zdaniem naszej słuchaczki, remont drogi i jej zamknięcie miało trwać o wiele krócej:

Prowadzą to od czterech miesięcy. Miał być miesiąc i miało to być gotowe. Tłumaczą to tak, że wyszły jakieś komplikacje. Było by fajnie, gdyby oni zrobili ruch wahadłowy albo światła. Żeby z jednej strony można było przejechać. Ludzie nie mogą się do nas dostać.

Co na to kierownik referatu inwestycji w rydułtowskim urzędzie miasta, Anna Nessing-Długi?

Roboty się nie przedłużają, ponieważ podpisaliśmy umowę z terminem wykonania do 30 czerwca 2021 roku. W tej chwili prowadzone są roboty w obrębie skrzyżowania Ofiar Terroru i Mickiewicza. Jest to teren trudny, gdzie jest bardzo dużo uzbrojenia. Remont się nie przeciąga, my robimy całą przebudowę drogi i najważniejsze skrzyżowanie. Roboty na tym obrębie skrzyżowania już zostały zasypane i teraz idziemy dalej do przodu. Nie jest to doraźny remont, tylko cała przebudowa, która wymaga odpowiedniego czasu.

Radio 90: Czy ulica Ofiar Terroru musi być podczas prowadzenia prac zamknięta w całości? Czy nie można, jak to proponuje nasza słuchaczka, wprowadzić tam ruchu wahadłowego?

Mamy to na uwadze. Ruch będzie puszczony od ulicy Leona w kierunku Mickiewicza, tak jak wykonawca deklaruje – od 15 października. Niestety nie idzie przeprowadzić pewnych robót, przekładając różne kable i uzbrojenie i robić wykopy pod budowy, puszczając częściowo ruch. Żeby puścić ruch, musimy przeprowadzić jego organizację. Żeby przeprowadzić organizację ruchu, musimy mieć warstwę ścieralną asfaltu, gdzie te pojazdy będą mogły przejechać. Pozostałe roboty w kierunku ul.Ofiar Terroru będą tak prowadzone, że będą mieć mieszkańcy i przedsiębiorcy dostęp do swoich posesji i klienci oczywiście też.

A więc za niespełna miesiąc, jeżeli nie wystąpią żadne nieprzewidziane okoliczności, nastąpi częściowe otwarcie drogi. Prace potrwają tam jednak przypomnijmy do końca czerwca przyszłego roku.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2024