Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Raciborska biblioteka zaprasza na ferie

Facebook Twitter

Co robić w tegoroczne w ferie zimowe? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, chcących zapewnić wypoczynek swoim dzieciom. Na wyjazd są niewielkie szanse, pewną podpowiedzią więc może być oferta raciborskiej biblioteki. Między 4 a 15 stycznia, placówka przygotowała m.in. literacką grę plenerowo-kanapową, warsztaty fotografii kreatywnej, twórcze spotkania online czy wycieczkę do Zoo w Opolu.

Mimo że oddziały i filie raciborskiej biblioteki są ponownie otwarte dla czytelników od 30 listopada, ferie zimowe, zgodnie z wytycznymi muszą odbyć się w formule online i w terenie.

„Ferie z biblioteką 2021” będą inne niż wszystkie! Pierwszą atrakcją dla dzieci z klas 1-3, 4-6 i 7-8 jest literacka gra plenerowo/kanapowa przygotowana przez bibliotekarzy. Dla najwytrwalszych uczestników przewidziano nagrody oraz pamiątkowe dyplomy! Oprócz gry, w pierwszym tygodniu zaplanowano także spotkanie online z Elizą Piotrowską – autorką i ilustratorką książek dla dzieci m.in. serii: Ciocia Jadzia, Święci uśmiechnięci, Zielone bajki.

W drugim tygodniu, biblioteka zaprasza uczniów klas 6-8 szkół podstawowych na warsztaty fotografii kreatywnej w formule hybrydowej. Jeśli sytuacja pandemiczna się nie zmieni, 13 stycznia odbędzie się wycieczka do ZOO w Opolu. Na finał, znana w Raciborzu trenerka Patrycja Chomiczewska podpowie dzieciom jak zostać „Super-czytelnikiem” i zaprosi na wspólny trening sportowo-literacki.

Na wszystkie wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy w filiach bibliotecznych i w EURECE-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12. Szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń, w tym karty pracy do wydruku, już wkrótce na stronie internetowej biblioteki – TUTAJ.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj