Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Areszt za napady na 3 osoby

Facebook Twitter

Jest decyzja raciborskiego sądu, w sprawie 31-laka i jego o 2 lata starszego kolegi, o tymczasowym areszcie za napad na trzy osoby. Raciborscy mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 33 lat, podejrzanych o dwa rozboje. Najpierw sprawcy napadli na nastolatków w pobliżu rynku, a chwilę później, na ulicy Rzeźniczej zaatakowali 43-letniego mężczyznę.

fot.slaska.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło w czwartek 26 listopada, około godziny 21.00. Policjanci z Wydziału Prewencji raciborskiej komendy otrzymali od dyżurnego informację o rozboju. Od razu rozpoczęły się poszukiwania sprawców. Już kilka minut później, na ulicy Solnej mundurowi zatrzymali sprawców napadu na dwóch 16-latków. Napastnikami okazali się dwaj mieszkańcy Raciborza w wieku 31 i 33 lat. Jak ustalili policjanci, napadli oni w pobliżu rynku na nastolatków i grożąc nożem, zabrali 50 złotych.

fot.slaska.policja.gov.pl

Chwilę później mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenie o pobitym mężczyźnie, leżącym na jednej z klatek schodowych przy ulicy Rzeźniczej. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, 43-latek powiedział im, że napadło na niego dwóch mężczyzn, którzy zabrali mu portfel z dokumentami. Okazało się, ze sprawcami drugiego rozboju są również zatrzymani już mężczyźni. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa mężczyźni mogą spędzić w więzieniu nawet 12 lat. W sobotę, na wniosek raciborskich śledczych i prokuratora, sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj