Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Racibórz: Przewiert pod kanałem Ulga

Facebook Twitter

Przewiert pod kanałem Ulga, już ruszyły prace przygotowawcze. Racibórz rozpoczął inwestycję w rozbudowę sieci miejskich wodociągów, chodzi o rozrastające się dzielnice: Brzezie, Obora i Markowice oraz gminy ościenne: Lubomia i Kornowac i o to, aby zapewnione było bezpieczeństwo dostaw wody w tych rejonach.

fot. raciborz.pl

Nowy odcinek zostanie wykonany równolegle do istniejącej już sieci wodociągowej. Wartość robót budowlanych to 680 tysięcy złotych, a planowany termin zakończenia inwestycji to druga połowa czerwca.

Horyzontalne przewierty kierunkowe (w skrócie HDD) to nowoczesna technologia polegająca na wykonywaniu poziomych przewiertów sterowanych. Jest ona zaliczana do grupy tzw. technologii bezwykopowych. Zastosowana metoda układania instalacji podziemnych polega na wykonaniu otworu pilotażowego, rozwierceniu go do odpowiedniej średnicy, a następnie na wciągnięciu zaprojektowanej rury osłonowej i przewodowej.

W Raciborzu wykonany zostanie odcinek o długości około 270 mb z rur PE o średnicy 315 mm w rurze ochronnej PE o średnicy 500 mm metodą HDD. Wartość robót budowlanych wyniesie 680 tysięcy złotych. Planowany termin zakończenia inwestycji to 19.06.2019 r.

Na załączonej grafice Gaz System-u przedstawiamy schemat przewiertu HDD na przykładzie układania gazociągu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj