Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Radni dołożyli pieniędzy do rewitalizacji centrum Gogołowej

Facebook Twitter

Będzie możliwy ciąg dalszy rewitalizacji centrum Gogołowej. Radni gminy Mszana sięgnęli do samorządowego budżetu i zwiększyli pulę pieniędzy na tę inwestycję.

Fot. mszana.ug.gov.pl

Na ostatniej sesji podjęto stosowną uchwałę w związku z ugodą sądową pomiędzy firmą, realizującą budowę obiektu wielofunkcyjnego, a Gminą Mszana. Na mocy ugody gmina podwyższy kwotę wynagrodzenia z tytułu realizacji umowy o 1,23 mln zł. W przeciwnym wypadku realizacja inwestycji byłaby zagrożona, a jej dokończenie przesunięte na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Firma uznała, że nie jest w stanie dokończyć budowy za kwotę z przetargu, z powodu najpierw pogorszenia sytuacji w związku z covid, a następnie rozregulowaniem rynku budowlanego, a także konsekwencjami gospodarczymi rozpoczęcia przez Rosję wojny w Ukrainie.

Realizacja inwestycji polega na budowie budynku wielofunkcyjnego oraz zagospodarowania terenu w centrum sołectwa Gogołowa. Władzom gminy zależy, aby zadanie udało się szczęśliwie dokończyć, a przed zimą przynajmniej zamknąć budynek poprzez montaż dachu i stolarki okiennej.

Zadanie współfinansowane jest w ramach środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj