Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkańcy nie potrafią sprzedać działek. Powiat z urzędem gminy nie potrafią się porozumieć

Facebook Twitter

Mają działki, ale nie potrafią ich sprzedać. Wszystko przez brak dojazdu. Właściciele pola od blisko roku czekają na decyzję urzędników, tymczasem wodzisławski powiat i Urząd Gminy w Mszanie wzajemnie przerzucają się odpowiedzialnością za to, kto ma zrobić dojazd.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu

Rozmawialiśmy z właścicielką jednej z działek. Posłuchaj naszej sondy:

Odwiedziliśmy z mikrofonem Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim. Kinga Jamioła z Biura Komunikacji Społecznej i Informacji uważa, że za sytuację odpowiedzialny jest Urząd Gminy w Mszanie:

Kinga Jamioła: Kiedyś była to droga powiatowa. Później po wybudowaniu nowej drogi, a było to dobre kilka lat temu, ta droga, na której terenie zlokalizowane są działki, przekształciła się, zmieniła kryterium z drogi powiatowej na drogę gminną, stąd też powiat niewiele w tej kwestii może zrobić, właściwie to nic, jak tylko odesłać do gminy w Mszanie, która jest tutaj zarządcą drogi. Powiat nawet nie, że nie ma chęci, nie może, bo nie pozwalają mu na to przepisy, aby w jakiś sposób tutaj pomóc.

Zupełnie inaczej sprawę widzi zastępca wójta Gminy Mszany Błażej Tatarczyk:

Błażej Tatarczyk: Stan prawny, jeżeli chodzi o kwestię starego śladu ulicy Moszczeńskiej, wygląda następująco: nadal na księgach wieczystych widnieje Skarb Państwa, czyli musimy patrzeć w kierunku starosty, właścicielem tychże działek jest starosta. Oczywiście te działki mogą zostać wydzielone przez gminę Mszana i my możemy ubiegać się o komunalizację tych działek u wojewody, ale oczywiście jest to cały proces i koszty z tym związane. Na chwilę obecną nie jesteśmy na to przygotowani, jeżeli chodzi o kwestię budżetową, ale władającym na chwilę obecną – podkreślę – jest Skarb Państwa.

Urzędy wzajemnie przerzucają się odpowiedzialnością, a mieszkańcy zostają pozostawieni sami sobie. Sytuację dodatkowo może skomplikować fakt, że działki leżą na jednym z wariantów planowanej linii kolejowej do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024