Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To rekordowa inwestycja! Elektrownia w Rybniku z nowym blokiem. Jest pozwolenie na budowę

Facebook Twitter

Elektrownia w Rybniku wkrótce się powiększy. Przy zakładzie wybudowany zostanie nowy blok energetyczny gazowo-parowy. To największa tego typu inwestycja w Polsce i jedna z największych w Europie.

Elektrownia w Rybniku

Elektrownia w Rybniku – a raczej tereny wokół zakładu – wkrótce znów będą gigantycznym placem budowy. Właśnie wydano pozwolenie na budowę nowego bloku gazowo-parowego w zakładzie. To ma być największa tego typu instalacja w Polsce i jedna z największych w Europie, a inwestycja wyceniana jest na około 4,62 miliarda złotych.

Teraz nic już nie szkodzi na przeszkodzie, by roboty mogły ruszyć z kopyta. Jak informował w lutym tego roku inwestor, czyli państwowy gigant PGE, do którego należy zakład w Rybniku, obecnie prowadzone są prace projektowe i przygotowawcze na terenie budowy polegające, m.in. na badaniach geotechnicznych, makroniwelacji terenu czy realizacji instalacji wodno–kanalizacyjnych oraz elektrycznych.

Nowy blok ma być oddany do eksploatacji  na koniec 2026 roku. W ramach inwestycji powstanie blok gazowo – parowy o mocy elektrycznej brutto 882,9 MW. Gaz jest w tej inwestycji technologią przejściową. Potem w założeniu ma to być zielony wodór.

Materiały spółki Rybnik 2050

Materiały spółki Rybnik 2050

Czytaj  także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024