Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rafał Dajbor odkrył kulisy filmów Stanisława Barei w raciborskiej bibliotece

Facebook Twitter

W miniony poniedziałek (25.04.) raciborska biblioteka gościła Rafała Dajbora - aktora, dziennikarza, autora świetnie przyjętych książek "Jak u Barei, czyli kto to powiedział" oraz "Mój mąż jest z zawodu dyrektorem, czyli jak u Barei 2".

mat. prasowe

„Wyngiel je we wiosce” , „Niech pan tak nie krzyczy, ja i tak nic nie słyszę!”, „Aż do Żoliborza mamy wszystkie sklepy poobrażane”, „Idę na taras, wracam zaraz” „I zdanżam na czas, proszę pana” – to tylko garść cytatów z kultowych filmów Stanisława Barei, które wypowiedzieli aktorzy będący bohaterami rozmowy z Rafałem Dajborem.

W świadomości widzów kojarzeni często z twarzy, ale nie z nazwiska

Wśród nich Janina Traczykówna, Anna Jaraczówna, Wanda Stanisławska-Lothe, Eugeniusz Robaczewski, Józef Nalberczak, Mariusz Gorczyński – to niektóre z osób, których sylwetki znalazły się w publikacjach autora. Uczestnicy spotkania mieli przyjemność usłyszeć szereg anegdot dotyczących środowiska aktorskiego, a także przekonać się jak tragiczny i stresogenny bywa ten zawód. Po barejowskim dyptyku, autor planuje wydanie książki, która poświęcona będzie innemu kultowemu polskiemu serialowi – „Czterdziestolatkowi”.

Rafał Dajbor – aktor i dziennikarz

Od 2002 roku występuje w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Zagrał kilkadziesiąt niewielkich ról w polskich filmach i serialach, z czego największą popularność przyniosła mu postać ekologa Tomasza „Małego” Tusiewicza w Klanie. Kieruje fundacją Drugi Plan, która za cel stawia sobie ocalenie od zapomnienia mistrzów epizodu polskiego kina i telewizji.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022