Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Recykling Daje Owoce. Tegoroczna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej za nami

Facebook Twitter

Mimo pandemii warto pamiętać o ekologii. Akcja polegała na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii. Kampania prowadzona jest w wybranych szkołach, przedszkolach oraz organizacjach społecznych w całej Polsce. W Cieszynie akcja przeprowadzona została w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo–Rewalidacyjnych.

Niestety, ze względu na pandemię była mocno okrojona, ale mimo ogólnoświatowej sytuacji pamiętamy o ekologii

– mówi Magdalena Grala, koordynator akcji w Cieszynie:

W tym roku w zasadzie akcja jest częściowo przeprowadzona jakby zdalnie, oczywiście jest wskazane miejsce gdzie te rzeczy są zbierane, gdzie dzieci mogą je przynosić. Natomiast ze względu na nauczanie online, no to w tym roku te sprzęty są dostarczane głównie przez rodziców. Jest to też forma zabawy i uświadamiania zarazem, że sprzęty elektroniczne oraz baterie muszą być w odpowiedni sposób segregowane i składowane, nie wolno ich wywozić do lasu ani wyrzucać do komunalnych śmieci.

Dzieci w cieszyńskiej szkole pracują hybrydowo, więc w piątek (04.12.) podsumujemy akcję. Nazwa akcji jest nieprzypadkowa, recykling daje owoce, w postaci wiedzy, ale też są to konkretne przysmaki:

Ponieważ akcja jest przeprowadzona zawsze jesienią, w zamian za przyniesione rzeczy, dzieci otrzymywały typowo jesienne owoce, czyli jabłka, gruszki, bądź śliwki. Tym sposobem uświadamialiśmy im, że jedzenie owoców jest bardzo ważne, szczególnie dla młodych organizmów, które potrzebują więcej witamin. (…) Mamy nadzieję na piątkowe spotkanie z dziećmi, żeby była namiastka tradycyjnej akcji.

Więcej o tej akcji usłyszycie też w sobotnim (05.12.) wydaniu Eko Patrolu Radia 90. Początek po godz. 8.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj