Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Radio 90 adoptuje donicę w Raciborzu

Facebook Twitter

Włączamy się w akcję zagospodarowywania starych donic nad Odrą. To taki recykling betonowych donic, które stały do tej pory w centrum miasta, teraz będą tam inne, a te mają trafić do dobrych ludzi.

Postanowiliśmy zachęcić mieszkańców, żeby spróbowali znaleźć nowe zastosowanie dla tych donic, przy naszej podpowiedzi, że chcemy wzbogacić przestrzeń miasta o rośliny miododajne.

Jak mówi nam Ewa Klimaszewska, podinspektor ds. architektury i przestrzeni miasta w Raciborzu, te rośliny pomogą dobrać specjaliści z Arboretum Bramy Morawskiej. Obecnie jest już rozdysponowanych ok. 40 donic, jedna będzie Radia 90:

Tak i bardzo nas to cieszy. Odzew dosyć szeroki był, zgłosiły się do nas przedszkola i szkoły, podstawowe i średnie jak np. Budowlanka czy Mechanik, stowarzyszenie Spektrum, Tęcza czy Powiatowe Centrum Sportu. Bardzo nas cieszy, że udało nam się zainteresować akcją.

– mówi architekt miejska Ewa Klimaszewska.

Jest jeszcze kilka donic do adopcji, warto się zgłosić, jest na to czas do poniedziałku (30.11.). Można jeszcze zgłaszać chęć udziału w akcji wysyłając maila na adres: iu10@um.raciborz.pl

Należy podać ilość potrzebnych donic (donice okrągłe o wysokości 40 cm i średnicy 110 cm, donice okrągłe o wysokości 40 cm i średnicy 140 cm, 2 komplety donic o wymiarze 110 x 290 cm, donice o wysokości 73 cm i średnicy 90 cm) oraz proponowaną dokładną lokalizacją docelową.

Dodajmy, że donica Radia 90 będzie stała przy ulicy Opawskiej w Raciborzu. Wszyscy opiekunowie dostaną na wiosnę kompost oraz sadzonki, donice będzie można też pomalować, a potem się nimi opiekować: podlewać i doglądać. Mają być pięknie obsadzone w maju.

fot.Buntysmum/ pixabay.com

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj