Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remont bloku przy ulicy Gagarina w Jastrzębiu-Zdroju. Będą tam mieszkania tymczasowe

Facebook Twitter

Dla niepełnosprawnych a także mieszkania tymczasowe. To nowa inwestycja Jastrzębia- Zdroju w zasoby komunalne. Trwa remont bloku przy ulic Gagarina, docelowo znajdą się tam mieszkania dla osób z niepełnosprawnościami oraz 15 lokali tymczasowych.

fot.jastrzebie.pl

Mieszkania tymczasowe przeznaczone będą dla osób po eksmisji, które nie mają uprawnień do mieszkań socjalnych. Lokale tymczasowe, zgodnie z ustawą, będą miały zaniżony standard. Ich powierzchnia użytkowa będzie wynosiła od niespełna 13 do 19 m2, ze wspólnymi toaletami i natryskami.

Każde z wyremontowanych lokali dla niepełnosprawnych składać się będzie z pokoju, łazienki i aneksu kuchennego. Mieszkania będą miały powierzchnię ponad 35 metrów kwadratowych.

Dodatkowo w budynku planowany jest remont części użytkowej obiektu, a powstałe pomieszczenia przeznaczone zostaną na działalność Placówki Wsparcia Dziennego i Centrum Usług Społecznych oraz pomieszczenie dla sołtysa.

Koszt robót budowlanych opiewa na 2 miliony 500 tysięcy zł. Póki co wykonano już roboty rozbiórkowe i demontażowe wewnątrz budynku, w tym ścian działowych, instalacji i stolarki drzwiowej. Częściowo skuto warstwę betonu posadzkowego i rozebrano schody zewnętrzne. Wykonane są już przebicia pod instalacje sanitarne, bruzdy pod uziom otokowy (instalacje elektryczne), wykopy pod izolację ścian fundamentowych oraz częściową izolację przeciwwilgociową i termiczną ścian fundamentowych.

– informują jastrzębscy urzędnicy.

fot.jastrzebie.pl

W dalszej kolejności w budynku zostanie wykonana termomodernizacja, w tym ocieplenie ścian i dachu, izolacja przeciwwilgociowa i termiczna ścian fundamentowych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, remont centralnego ogrzewania, instalacji wod-kan i elektrycznej. Zostaną również wykonane podjazdy dla osób niepełnosprawnych do części użytkowej i mieszkalnej, a także dojścia do budynku i wyodrębnione miejsce na odpady.

fot.jastrzebie.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj