Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będę nowe mieszkania w Rybniku. Blok przy Zebrzydowickiej idzie do remontu

Facebook Twitter

23 nowe mieszkania w Rybniku powstaną w zapomnianym gmachu przy Zebrzydowickiej. Jeszcze do niedawna były tam lokale socjalne.

Nowe mieszkania w Rybniku
Fot. UM Rybnik

Będą nowe mieszkania w Rybniku. Mieszczący się przy ul. Zebrzydowickiej 31 blok ma szansę na nowe życie. Właśnie ogłoszono przetarg na jego remont i przebudowę budynku. Powstaną tam 23 komfortowe mieszkania.

Ten zapomniany przez lata obiekt jest częścią zasobów Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku, który postanowił nadać mu nowe oblicze. Przewidziana inwestycja obejmuje szereg działań mających na celu nie tylko poprawę estetyczną, ale przede wszystkim zwiększenie komfortu życia przyszłych mieszkańców. Wśród planowanych zmian znajduje się instalacja nowoczesnych, ekologicznych źródeł ciepła oraz budowa instalacji centralnego ogrzewania. Ponadto, przeprowadzona zostanie kompleksowa termomodernizacja, która przyczyni się do znacznego obniżenia przyszłych kosztów eksploatacji.

Prace nie ograniczą się jednak tylko do aspektów technicznych. Przewidziane są również remonty wewnątrz poszczególnych mieszkań oraz w częściach wspólnych budynku, co na pewno wpłynie na poprawę ogólnego standardu życia. Po zakończeniu remontu, budynek zaoferuje 23 mieszkania o łącznej powierzchni 1097,51 m². Te nowo odnowione lokum wzmocnią gminny zasób mieszkaniowy, oferując nowe możliwości dla osób poszukujących domu w Rybniku.

Inwestycja pochłonie to 5 500 356,26 zł. Większa część tej kwoty, bo aż 4 400 285,00 zł, zostanie pokryta dzięki dofinansowaniu w ramach Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego, co stanowi aż 80% całkowitych kosztów.

Termin przetargu został wyznaczony na 9 kwietnia, co oznacza, że już niebawem rozpoczną się prace remontowe.

Fot. UM Rybnik

Fot. UM Rybnik

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj