Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rewolucja w przedszkolu: Na „dzień dobry” i „do widzenia” będą odbijać karty elektroniczne

Facebook Twitter

To będzie rewolucja październikowa. Gdzie? W rybnickim Przedszkolu nr 11, które z początkiem miesiąca wprowadza elektroniczny system ewidencji pobytu dziecka w placówce. Teraz, przyprowadzając dziecko do przedszkola, opiekun przykładać będzie kartę do czytnika, to samo musi zrobić odbierając malucha.

Taki system ma ułatwić rozliczenia czasu pobytu dziecka w przedszkolu. Mówi Joanna Król z firmy wdrażającej takie właśnie rozwiązania:

Elektroniczny system służy do rozliczania czasu i pobytu dziecka, uwzględniając przy tym koszty posiłków, dofinansowania, na przykład z MOPS-u, różne zniżki, jeżeli jest np. rodzeństwo, więc on nam pozwala jakby sprawiedliwie liczyć czas pobytu dziecka. Tym samym również daje rodzicowi możliwość szybkiego podglądu tego, co dzieje się u dziecka w przedszkolu.

To program pilotażowy. Jeżeli się powiedzie, niewykluczone, że będzie wprowadzony we wszystkich przedszkolach. Helena Lorenc dyrektor przedszkola nr 11 w Rybniku wierzy, że zmobilizuje on rodziców:

Uważam, że dobre to jest dla rodzica, żeby rodzic miał to poczucie umiejętności gospodarowania własnym czasem, bo zdarza się, że rodzice zapominają, że mają dziecko w przedszkolu, zostawiają je w przedszkolu na nieokreśloną liczbę godzin. Mamy takie sytuacje, że rodzice zostawiają dziecko nawet na cztery godziny dłużej niż deklarowali.

Z oferty rybnickiej firmy wdrażającej elektroniczny system pobytu dziecka w przedszkolu skorzystało już kilka miast między innymi: Chełm, Knurów i Bieruń. Wprowadził go także żłobek w Żorach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj