RMKS Xbest Rybnik przegrywa z Poznaniem. To kolejny mecz przegrany chwilę po wyjściu z szatni

O wyniku spotkania zdecydował początek. RMKS Xbest Rybnik wysoko przegrał we własnej hali z drużyną z drużyną z Poznania.

RMKS Xbest Rybnik

Przegrana koszykarek RMKS Xbest Rybnik. W miniony wtorek (31.10) rybniczanki zmierzyły się we własnej hali z faworyzowanym MUKS-em Poznań. O tym, że poznanianki wywiozły komplet punktów z Rybnika zdecydowała pierwsza kwarta spotkania. MUKS wygrał ja wysoko 28:13. W kolejnych odsłonach meczu gra się wyrównała i choć koszykarki RMKS-u „goniły wynik”, dwukrotnie zmniejszyły przewagę do 6 punktów, zdołały jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Zły po meczu był trener RMKS-u, Adam Rener:

Adam Rener: Mecz przebiegał tak, jak tego się spodziewałem szczerze powiedziawszy, czyli agresywny przeciwnik w obronie, brak realizacji przede wszystkim – tu muszę niestety pierwszy raz powiedzieć –  wychodzimy z szatni i to jest praktycznie drugi mecz z rzędu, który rozstrzyga się na początku meczu. Obrona trochę ruszyła, ale atak pozostawia wiele do życzenia. Ten początek trudny chyba za nami, teraz sprawdzimy się z zespołami, z którymi powalczyć o zwycięstwa już musimy.

Dodajmy, że najskuteczniejszą zawodniczką RMKS-u była w spotkani Klaudia Keller, która zdobyła 18 punktów, 14 rzuciła Dominika Bednarek. Ich drużynę czeka teraz przerwa w rozgrywkach poświęcona na zgrupowania kadr narodowych, wezmą w nich udział dwie wspomniane zawodniczki. Kolejny mecz rybniczanki rozgrają 15 listopada. We własnej hali będą podejmowały Widzew Łódź.

RMKS Xbest Rybnik-MUKS Poznań 55-69 (13-28, 16-13, 14-13, 12-15)

RMKS: K. Keller 18, D. Bednarek 14 (2×3), B. Jurczyńska 9 (1×3) Z. Piwkowska 4, O. Hopkalo 3 (1×3), P. Pendziałek 3, P. Rogalska 2, O. Węglarz, O. Keller.